Düzce Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri, sık sık ortaya koydukları sanat eserleriyle adından söz ettiriyor. Nu çerçevede son olarak Millet Bahçesi’nde sergilenmek üzere öğrenciler kendi elleriyle yaptıkları resimleri görücüye çıkardı.

WhatsApp Image 2023-10-11 at 15.30.04

Ömer Halisdemir, Fethi Sekin, Aybüke Öğretmen gibi toplumun ortak noktada buluştuğu aziz şehitlerimizin de resimlerinin bulunduğu sergide öğrenciler, Düzceli ziyaretçilerin takdirini kazandı.

WhatsApp Image 2023-10-11 at 15.30.20

Düzce’ye yeni atanan İl Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın da sergiyi ziyaret edenler arasındaydı.

Sergide, öğrenciler tarafından yapılan yağlı boya resimlerini inceleyen Aydın, öğrencileri tebrik etti.

Burada Öncü Haber Mikrofonlarına konuşan Milli Eğitim Müdürü Aydın, Düzce’de ve Türkiye’de öğrencilerin bireysel becerilerini ön plana çıkaracak Eğitim anlayışını hayata geçirmeyi hedeflediklerini ifade ederek şunları söyledi:

EĞİTİM İÇİN HER ZAMAN EL ELE EĞİTİM İÇİN HER ZAMAN EL ELE

“Düzce Anadolu’nun küçük şirin bir kasabası, şehir olarak çok mutluyum. İstanbul’un keşmekeşliğinden kurtulup Düzce’ye gelmiş olmak ve biraz kendini dinlemek hatta eğitim içeriğine dönük çalışmalar yapmak bizi ziyadesiyle mutlu etti.

Bizi bu göreve layık gören Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Geçmiş hizmetlerinden dolayı da arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizim buradaki amacımız öncellikle öğrencilerin yeteneklerinin ne olduğunu ortaya çıkarmaktır.

WhatsApp Image 2023-10-11 at 15.30.07

Çocuklarımızın kendisini bulduğu meslekleri ifa etmeleri, o mesleklerde gelişmelerine neden olacaktır. Bundan dolayı her öğrencinin hak ettiği mesleği ve kendisini bulduğu mesleği temel amacımız olacaktır. Okulu sadece dört duvardan oluşan bir mekân olarak değil, tüm sosyal aktivite ve sosyal eklentileriyle birlikte değerlendirerek çalışma yapacağız. İnşallah Düzce’de bu anlamda çok güzel hizmetler yapacağız, çünkü ortam var.

WhatsApp Image 2023-10-11 at 15.30.14

Öğrencilerimiz muhteşem, okullar muhteşem, eğitimciler muhteşem ve Düzce çok güzel, dolayısıyla heyecanlıyım bu heyecanı mutlaka eğitime yansıtmak istiyorum. Düzce’nin Türkiye’de hak ettiği yeri bulabilmesi için gece gündüz çalışacağız.”

Ekran görüntüsü 2023-10-11 153227

HABER – AHMET ÇELİK

GÖRÜNTÜ – ZEKİ AŞIKOĞLU