Düzce’nin merkez ilçesine bağlı Güldere Köyü’ndeki öğrenciler taşımalı eğitim ile okullarına gidiyor. Fakat köyün ıssız yerine konumlandırılan toplanma merkezinden öğrencilerin alınması aileleri tedirgin ediyor. Aynı zamanda köyün öğrencilerine taşıyan servis 07:30’da okulda olması gereken öğrencileri başka bir tesktil firmasının işçilerini taşıdığı gerekçesiyle öğrencileri çok erken bir saatte alıp okulun önüne bırakıyor.

Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattımıza ulaşan Güldere Köyü sakinlerinden engelli bir vatandaş konuyla ilgili şikayetini iletti. Vatandaş gerekli yerlere durumu anlattığını fakat hala yetkililerden geri dönüş alamadığını söylerken bu mağduriyetin çözüme kavuşturulmasını istedi.

Güldere Köyü’nde ikamet eden vatandaş şikayetini şu sözlerle dile getirdi:

“Bizim köyümüz ıssız bir köy. Ben engelli bir vatandaşım. Köyün çocukları okula gidebilmek için köyün dışında olan toplanma merkezine kadar yürüyor. Gerek Konuralp Orta Okulu Müdürü gerek Milli Eğitim Şube Müdürü ile görüştüm toplanma merkezi köye daha yakın bir yer olsun diye. Okul müdürü milli eğitim trafik komisyonundaymış bu önerimi kabul etmedi zaten.

Ayrıca köyün öğrencilerini taşıyan servis başka bir firmanın işçilerini taşıyacağı için bizim çocuklarımızı erken saatte alıp okulun önüne bırakıyor. Çocuklarımız erken saatte bu soğukta okula gitmek zorunda kalıyor. Yörem Kooperatif Başkanı ile de görüştüm. Bana; “sen beni şikâyet etmeden önce düşünecektin oğlum!” diye çıkışta bulundu. Bende bildiğim yoldan her yolu deniyorum çocuklarımız için.”