Olay Düzce şehir merkezinde meydana geldi. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ekipleri, şehir merkezinde uyuşturucu ticareti yaptığı tespit edilen Ö.T isimli şahsı, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde  teknik ve fiziki takibe aldı.

Polis ekiplerinin şehir merkezinde takip ettiği Ö.T (39), A.S (38) isimli şahsa uyuşturucu satarken suçüstü yakalandı.

Polis ekipleri, 2 şahsı gözaltına alarak işlemleri için Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Bürosuna götürürken, Ö.T’nin ikametinde arama yapılması için Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan izin alındı. Alınan iznin ardından hassas burunlu narkotik köpeği ile şahsın evinde arama yapan ekipler,  1 parça halinde 0.6 gram Metamfetamin, 2 parça halinde  6 gram Esrar, 1 adet çalışır vaziyette hassas terazi ve 1 adet Otomatik Av Tüfeği ele geçirdi.

SÜRÜCÜ OLAY YERİNDEN KAÇTI… SÜRÜCÜ OLAY YERİNDEN KAÇTI…

Emniyetteki işlemlerinin ardından Düzce Adliyesi’ne sevk edilen Ö.T çıkarıldığı mahkemece “Uyuşturucu Madde Satışı Yapmak” suçundan tutuklanarak Çilimli T Tipi Kapalı Cezaevine gönderilirken, A.S hakkında ise “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak” suçundan adli işlem yapıldı.

Öte yandan, uyuşturucu satarken suçüstü yakalanan Ö.T’nin 15 suç kaydının olduğu, A.S’nin ise 9 suç kaydının olduğu öğrenildi.

HABER: Savaş ARI