Düzce’de son dönemde okullarda art arda yaşanan üzücü olaylar, yürekleri yakarken, tedbirlerin daha da sıklaştırılması ve acil müdahalelerin önemini bir kez daha gündeme taşıdı. Yediği eriğin boğazına kaçması sonucu ölümden dönen ve hala yoğun bakımda tedavisi süren öğrencinin ardından Işık İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Eftelya Kaymak, okulda yediği hamburgerin nefes borusuna kaçması sonucu yaşamdan koptu.

1-352

Daha 8 yaşında hayata gözlerini yuman Eftelya’nın vefatı tüm Türkiye’yi ağlattı. Küçük kızın babası, aynı acıların tekrar yaşanmaması amacıyla öğrencilerin daha dikkatli olması için evladının sınıf arkadaşlarıyla hem farkındalık hem de anma içeren bir program gerçekleştirdi. 

2-359

Programda 2-A sınıfı öğrencileri, sınıf arkadaşları Eftelya Kaymak için okul bahçesinde kırmızı kalpli balonları gökyüzüne bıraktı. Ayrıca ‘Eftelya’ yazılı harf balonlarını ellerinde tuttu.

3-272

Düzenlenen etkinliğe; okul yöneticileri, öğretmenler, 2-A sınıfı öğrencileri, Eftelya Kaymak’ın annesi Remziye Kaymak, babası Serkan Kaymak, kardeşleri Elisa ve Alperen Emir Kaymak katıldı.

4-198

HEYECAN YARIN AYT SINAVI İLE DEVAM EDECEK HEYECAN YARIN AYT SINAVI İLE DEVAM EDECEK

Aile, acılarının biraz olsun azalması ve kızlarının anısını yaşatmak için düzenlenen etkinlik için memnuniyetlerini dile getirdi.

Haber: Tuğba Aksoy

Kameraman: Zeki AŞIKOĞLU