banner851

banner955

AK PARTİ MECLİS ÜYELERİNDEN ORTAK AÇIKLAMA

Düzce Belediyesi’ne ait olan Aydınpınar Caddesi üzerindeki arsa satışı iptal ile ilgili yerel medyada yapılan haberlere AK Partili Düzce Belediye Meclis Üyeleri tarafından açıklama geldi. Yapılan açıklamada “Belediyemiz tarafından yapılan hiçbir iş için “skandal” gibi bir yakıştırma yapılamaz” ifadeleri kullanıldı.

Siyaset 16.06.2020, 11:54 16.06.2020, 14:07
5418
AK PARTİ MECLİS ÜYELERİNDEN ORTAK AÇIKLAMA

Düzce Belediyesi’ne ait olan Aydınpınar Caddesi’ndeki arsa satışı iptal edilmesinin ardından yerel basında çıkan haberler ile ilgili AK Parti Belediye Meclis Üyeleri ortak bir açıklama yaptı.  Düzce Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanı Hasan Günden, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu ve İmar Komisyonu Başkanı Ergin Çelikağ’ın imzalarının bulunduğu açıklamada “Belediyemiz tarafından yapılan hiçbir iş için “skandal” gibi bir yakıştırma yapılamaz” ifadeleri kullanıldı.

Düzce Belediye Meclisi AK Parti Üyeleri tarafından yapılan yazılı açıklama ise şöyle:

“Aydınpınar Caddesi üzerinde Düzce Belediyesine ait mevcut imar planında Konut+Ticaret lejandında bulunan alana Düzce Belediye Meclisince Mart ayı toplantısında LPG tahsisi konulmuş olup, bu karara yapılan itiraz Haziran ayı meclis toplantısında görüşülmüştür.

Belediye Meclisi tarafından yapılan değerlendirmede söz konusu alanın daha önce yol olarak tescil edilmesine dair Mahkeme Kararı olduğu görülmüş ve bu karar doğrultusunda söz konusu alanın Mahkeme Kararına uygun şekilde düzenlenmesine Belediye Meclisince karar verilmiştir.

Mart ayında yapılan Meclis toplantısında söz konusu talep; Konut+Ticaret lejandına sahip bir taşınmaz için değerlendirilmiş, İmar Komisyonu yaptığı değerlendirmeyi olumlu şekilde sonuçlandırmıştır.

Haziran ayı Meclisine gelen itiraz dilekçesinde söz konusu taşınmazın edinme biçimini ve kullanım türü ile ilgili bir Mahkeme Kararı olduğu ve gelen LPG tahsis talebi yanında taşınmazın mevcut lejandının dahi değiştirilmesi gerektiği belirtilmiştir.

Kararın onaylanıp sonradan karara yapılan itirazın geçerli kabul edilmesinin gerekçesi, sonraki Meclis oturumunda gündeme gelen Mahkeme Kararıdır. Ayrıca konu Düzce Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü’ ne havale edilmiş olup gerekli değerlendirmeler yapılmaktadır.

Belediyemiz tarafından yapılan hiçbir iş için “skandal” gibi bir yakıştırma yapılamaz. Aldığı her kararda Düzce halkının kaynaklarını Kamu Yararı İlkesi doğrultusunda kullanan bir yönetim anlayışına bu gibi ifadeler kullanılması son derece yakışıksız yanlıştır.”

Yorumlar (16)
mustafa keskin 2 yıl önce
Değerli meclis üyelerine çağrım şudur:Her kim Düzce ve halkın yararına işler yapıyorsa ALLAH onlardan razı olsun.Eğer kimler Düzce zararına işler yapıyorsa ALLAH onlardan hesap sorsun inşAllah
HASAN YILMAZ 2 yıl önce
ALLAHTAN BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ERKAN DİNÇER BEY VAR YOKSA HERŞEY SATILACAK VEYA BİLGİMİZ OLMAYACAK
Düzceli 2 yıl önce
Satmaya yıkmayamı geldiniz sn ÖZLÜ.İcraatını göremedik işçi memur ile uğraşmaktan başka sayılı gün çabuk geçer sokağa çıkacak yüzünüz olsun.Makamında oturmak zoruna gidiyorsa istifa et,kültür merkezinden çıkmıyon törenlere katılmıyon halktan kaçma?
Ahmet kahraman 2 yıl önce
Varsa uygun olmayan bi karar vatandaş tepkisini koyar.Ne yani başımızda Hz Ömer varda biz mi tanımıyoruz
Serdar 2 yıl önce
Kurulan cümle zaten bir SKANDAL. Eleştiriye açık olmayan dikta rezimine mi sahibiz anlayamadık ?
Erkan Dinçer 2 yıl önce
Haberde geçen mart ayında imar komisyonu olumlu vermiştir raporu doğru değil. Çünki bu komisyondan rapor oy birliği ile çıkmadı. Oy çokluğu ile geçti. Kemal Günaydın ve Erkan Dinçer komisyonda gelen öneriyi eriyi ret etmiştir. Bu nedenke haberin bu kısmının düzeltilmesi gereklidir.
HASAN YILMAZ 2 yıl önce
SİZLERİ TAKDİR İLE TAKİP EDİYORUZ İYİKİ VARSINIZ SAYGILARIMLA
Nuri Alkan 2 yıl önce
Kararın onaylanıp sonradan karara yapılan itirazın geçerli kabul edilmesinin gerekçesi,

sonraki Meclis oturumunda gündeme gelen Mahkeme Kararıdır.
Ayrıca konu Düzce Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü’ ne havale edilmiş olup gerekli değerlendirmeler yapılmaktadır.
Herşey bu kadar açıkken biz halk olarak bunu anlayabiliyorken neden kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye çalışıyor muhalefetin meclis üyeleri ve bir takım basına benzeyen basın diyemeyeceklerimiz.
Akif 2 yıl önce
Hasan günden ne oldu?gazete manşetlerine göre siyaset yapmıyordunuz Hani?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
açık