banner851

banner614

BAŞKANLARDAN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim açıklamalarına muhalefet partilerin Düzce il başkanlarından cevap geldi. CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, erken de olsa geç de olsa seçime bugün olacak gibi hazır olduklarını vurgularken, İYİ Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu konuya çok farklı bir açıdan yaklaştı ve “Devlette para yok ki neyle seçim yapacaklar?” diye sordu. MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz ise ‘Erdoğan-Bahçeli görüşmesinden sonra konuşacağız.’ dedi.

banner619
Siyaset 17.04.2018, 17:50 17.04.2018, 19:27
1115

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin bugün partisinin grup toplantısında yaptığı çıkış, “Erken seçim” tartışmalarını yeniden alevlendirdi. Ankara’da baş döndüren bir açıklama ve görüşme trafiği yaşanırken, haber ekibimiz de yerel ölçekte değerlendirmeler almak için parti temsilcilerinin kapısını çaldı. Erken seçim ihtimali hakkında görüşlerini dile getiren, CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan ve İYİ Parti Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

 “Erken de olsa zamanında da olsa biz her zaman seçimlere hazırız”
26 Ağustos 2018 tarihini işaret eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim çağrısı hakkında Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan ile Merkez İlçe Başkanı Alaaddin Duran şu değerlendirmelerde bulundu:

“Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli erken seçim olacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yaptığı açıklamada erken seçim olmayacağının sinyalini verdi. Yarın bu konuda Erdoğan ile Bahçeli konuşacak. Erken seçim olup olmayacağını o zaman anlayacağız. Ama sonuç ne olursa olsun erken de olsa geç de olsa Cumhuriyet Halk Partisi, Düzce teşkilatları başta olmak üzere seçimlere her zaman hazırdır. Bunun için bu söylentileri çok fazla önemsemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Devlette para yok ki neyle seçim yapacaklar?”
Erken seçim olacağı konuşmalarına farklı bir açıdan yaklaşan İyi Parti Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu da yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı açıklamada Bahçeli’nin erken seçim olacak açıklamalarına ters bir yaklaşım sergilemişti. Erdoğan, yaptığı açıklamada bedelli askerliğin olacağını da söyledi. Bu demek oluyor ki eğer erken seçim olursa devletin kasasında para yok, neyle seçim yapılacak? Bedelli askerlikle devletin kasasını doldurmaya çalışıyorlar. 3 seçimin aynı zamanda yapılmaya çalışılması da bunun bir göstergesidir. Millete ekonomik kayıp yaşamamak için aynı tarihte 3 seçimi de yaptıklarını söyleyecekler ama asıl neden devletin elinde para olmamasıdır. Bu nedenle bedelli askerlik konusunu ele aldılar.”

“Erdoğan-Bahçeli görüşmesi sonrası açıklama yapacağız”
Telefonla görüştüğümüz MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz ise partisinin Lideri Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı görüşmenin ardından gerekli açıklamaları yapacaklarını ifade etti.

Haber: M.AYDIN

 
 
Yorumlar (32)
Maalesef 3 yıl önce
Devletimizin seçim yapacak parası yokmuş. Siz ekonomiden bu kadar anlamayarak bu ülkeyi nasıl yöneteceksiniz. İYİ galiba sizin kafalar:)))
Arif gümüş 3 yıl önce
Neye hazırsınız bandijapa mi aslanım:) başkanınıza söyleyin kimliği unutmasın da başka bir şeye gerek yok :)
Aziziyeli 3 yıl önce
Devlette tabiki para yok sn.CB fakirden alıp zengine veriyor nasıl para olsun Afrin'de 49 tane şehit verdik ama sn.CB çıkmış bedelliyi çıkaracağız diyor yazıklar olsun.
ferit 3 yıl önce
yastık altındaki altınları isteyen zavallı bir zihniyet.Çökmüş ekonomi
ayfer 3 yıl önce
ekonomi iyi diyen zavallılar,emekli maaşından kesintileri biliyormusunuz
yılmaz 3 yıl önce
bedelli askerlik bu ülkenin milli değerlerine ihanettir.İflas etmiş bir ekonomi Bedelli parasıyla günü kurtarmaya çalışıyor.Katırcıoğlu doğru tespit etmiş.Anlayabilene
DÜZCELİ 3 yıl önce
VALLA ERKEN SEÇİM OLURSA İYİ OLUR.DÜZCELİ SİYASETÇİLER DEĞİŞİR BELKİ.FEVAİ ARSLAN BİR DAHA MİLLETVEKİLİ OLMAZ BELKİ.AYŞE KEŞİRDE ZAYIF KALIYOR SİYASETTE.OY VERDİĞİME BİN PİŞMAN OLDUM AK PARTİYE.TOZAN ADAY OLURSA İYİ OLUR GÖZÜM KAPALI OY VERİRİM BU ADAMA.
sema 3 yıl önce
AKP önünüze millet vekili olarak kimi çıkartırsa ona oy vereceksiniz sanki millet vekili değiştirme gücünüz var. Keleş'e değil! RTE' ye oy veren çoktu
ali veli Kırklareli 3 yıl önce
Siyasi zeka ya bak devlet parasız aç kalmış seçim yapamıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın