banner851

banner955

ERDOĞAN BOLU’DAN SESLENDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan 9 yıl sonra aradan Bolu’ya geldi. Sabah saatlerinden itibaren Erdoğan’ı karşılamak için miting alanını dolduran vatandaşlar Cumhurbaşkanını büyük bir coşkuyla karşıladılar. Gördüğü kalabalık karşısında otobüsten inen Erdoğan salona girmeden Boluspor atkısını boynuna takarak vatandaşlara seslendi.

Siyaset 11.03.2018, 14:43 12.03.2018, 08:35
1150

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bolu AK Parti il kongresi öncesi vatandaşlara hitap ettiği konuşmasında din adına ahkam kesenleri DEAŞ’a ve FETÖ’ye benzeterek “Son zamanlardaki bazı ortaya çıkıp da din adına ahkam kesenler var ya, bu noktada da açık net söylemem lazım. DEAŞ gibi bu insanlar ne diyorlar, İslam adına biz bunu yapıyoruz. Hadi oradan. FETÖ gibi, o da kürsülerden din adına konuşuyordu.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“BİZE EĞİLMEK YAKIŞMAZ”
“Şu anda salonun içi tıklım tıklım dolu fakat sizleri burada görünce selamlamadan geçemezdim. Biz bugüne kadar hiçbir beşer planında gücün önünde eğilmedik.

Sadece rabbimizin huzurunda rükuda ve secdede eğildik. Sizler gibi kardeşlerim arkamızda oldukça bize eğilmek asla yakışmaz.
Dün Mersin, Antalya böyleydi. Bugün Bolu böyle. İnanıyorum ki şu anda Sakarya da böyle. Uzun bir zaman gelemedik, herhalde bizi bağışladınız. Yoğunlukları biliyorsunuz.

“3300 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ”
Afrin’de şu anda Mehmedimiz, adeta bir savaş icra ediyorlar. Terör örgütlerine karşı adeta bir savaş icra ediyorlar. Ama hamdolsun azimle, kararlılıkla hedefe doğru ilerliyorlar.

Buraya çıkarken 3300 teröristi etkisiz hale getirmişlerdi. Şimdi de Mehmedimiz böyle yürüyor. Dağ, taş demeden yürüyorlar.

“TOPRAKLARIN GERÇEK SAHİPLERİNE TESLİM ETMEYE GİDİYORUZ”
Cerablus’ta, Rai’de, El Bab’da kendisini gösterdi. Burada 950 kilometre karelik alan kontrolümüzde. Buralarda işgale mi gidiyoruz. Tam aksine biz teröristlerden koruyoruz. O toprakların gerçek sahiplerine oraları teslim etmeye gidiyoruz. Cerablus’ta böyle olmadı mı, 140 bin halk döndü, oralarda yaşıyorlar. Afrin’de de topraklarına dönmeye başladılar. Biz merhamet dininin mensuplarıyız. Bu yolda azimle, kararlılıkla yürüdük, yürüyoruz. Bu dinin mensupları olarak bizler, zerre kadar burada tavize yetkimiz yok.

“DİN ADINA AHKAM KESENLER VAR”
Son zamanlardaki bazı ortaya çıkıp da din adına ahkam kesenler var ya, bu noktada da açık net söylemem lazım. Din adına konuşmak bana belki yakışmayabilir ama bir Müslüman olarak dinime zafiyet getirenlere karşı konuşmak da hakkımdır. Biraz dini tedrisatım varsa buradan aldığım ilhamla konuşmam gerekiyor.

“DEAŞ GİBİ BU İNSANLAR”
Herkes diyoruz ki Diyanet İşleri Başkanlığımız, ilahiyatçılarımız, ilahiyat fakültelerimiz bu konuda bir araya gelip istişareleri ile şuraları ile gereken cevabı bunlara vermeli. Meydanı da boş bırakmamalı. İbadete varıncaya kadar, beşeri münasebetlerimize varıncaya kadar bütün ilişkilerine varıncaya kadar bunları anlatmaları lazım. DEAŞ gibi bu insanlar ne diyorlar, İslam adına biz bunu yapıyoruz. Hadi oradan. Bizim dinimizde durup duruken siz bir insanı öldüremezsiniz. Bir insanın ölümüne neden olmak, tüm insanlığın ölümüne neden olmak gibidir.

FETÖ DE KÜRSÜLERDEN DİN ADINA KONUŞUYORDU
Bizler dinimizi iyi sahipleneceğiz. Ümmeti bölmek isteyenler, FETÖ gibi, o da kürsülerden din adına konuşuyordu. Bunları iyi yaşayacak, iyi bilecek, yolumuza da öyle devam edeceğiz.”


 

Yorumlar (6)
Chavi 5 yıl önce
Cenazeye gelse iyi olurdu, danışmanları vs ayarlamalıydı.Şehidimize Allah rahmet eylesin..
Düzceli 5 yıl önce
Sınıfta kaldı bu gün saýın cumhurbaşkanı
Zeki 5 yıl önce
Düzce şehidi ne ağlarken
Ak delege 5 yıl önce
Düzce deki Şehit cenazesine niçin katılmadı?
Helikopter ile 5 Dk cenazeye gelebilirdi. Bir Ak Partili olarak Sayın Cumhurbaşkanımızı Cenazemizde görmek isterdik.
Aa 5 yıl önce
Boluspor diyince iyi gidiyorlar. İnşAllah süper lige çıkarlar da bölge biraz da bu açıdan canlanır...
figo 5 yıl önce
düzce de şehit var. cumhurbaşkanı 30 dk lık mesafede miting yapıyor. keşke programını 1 saat erteleyip cenazeye katılsaydı.
19
parçalı bulutlu