banner851

banner614

ERDOĞAN SİNYALİ VERDİ

banner619

Seçimler tamam, şimdi gözler yeni kabinede... 16 isimden oluşacak yeni hükümet sisteminin Bakanlar Kurulu'nu milletvekili olmayan ve alanında uzman isimlerden kuracağı bilinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Düzce'ye yeniden bakanlık gururu yaşatması bekleniyor. Hem ülkeye hem de Düzce'ye projeleri ile önemli katkılar sağlayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün yeni kabinede yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

banner846
Siyaset 25.06.2018, 14:59 25.06.2018, 18:10
4140
banner844

Bakanlık sayısı 16'ya düştü
24 Haziran Seçimleri sonucunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden beş yıllığına cumhurbaşkanlığına seçilmesi ile yeni hükümet sistemi de uygulamaya geçiyor. Erdoğan’ın yeni dönemde 21'den 16'ya düşürülen bakanlıklar için kimleri görevlendireceği merak ediliyor. Mecliste yemin etmesinin ardından yeni kabine çalışmalarına başlayacak olan Erdoğan'ın milletvekili olmayan isimlere görev vereceği bilinirken, AK Parti’nin 27. dönem milletvekili aday listesinde yer almayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'ye yeniden bakanlık görevi verilmesi bekleniyor.

Kabineye girmesine kesin gözüyle bakılıyor
Yeni sistemde milletvekillerinin bakan olabilmesi için vekillikten istifa etmesi gerekiyor. Bu düzenleme göz önüne alındığında mevcut Bakanlar Kurulu’nun milletvekili adayı gösterilmeyen 5 bakanı arasında yer alan Özlü'nün yeniden kabinede kendisine yer bularak, Düzce'yi bir kez daha gururlandırmasına kesin gözüyle bakılıyor. Erdoğan, yeni kabinesinde alanında uzman isimlere yer vereceğine sık sık işaret ederken, ülkenin sanayi ve teknolojide atılım yapmasına öncülük eden Bakan Özlü'nün sağladığı katkılar bir adım öne geçmesini sağlıyor.

Dev projelere öncülük etti
Yerli otomobil başta olmak üzere Türkiye'de devrim niteliğindeki projelerin mimarı olan ve seçim kampanyaları sırasında devletin zirvesi tarafından çalışmaları her zaman takdir gören Bakan Özlü'nün yeni dönemde 16 bakan arasında yer alacağı parti çevrelerince de dillendiriliyor.

Düzce'ye katkısı büyük
Düzce'de AK Parti'nin seçim çalışmalarına verdiği büyük katkı ile adından söz ettiren ve takdir gören Özlü'nün tekrar bakanlığa gelmesi, şehrin geleceği açısından da büyük önem taşıyor. Hayata geçmeyi ve tamamlanmayı bekleyen bir çok yatırımı Düzce ile buluşturan Özlü'nün yeniden kabinede görev alması, Ankara nezdindeki çalışmaların hızlanmasında etkin rol oynayacak.

Çoğunluk sağlayamadı ama...
Diğer taraftan seçimler öncesi yeni sistemde yeni kabinenin nasıl şekilleneceği konusunda bir çok yorum yapılırken, dün akşamki sonuçların ardından durum daha belirgin bir hal aldı. Buna göre; vekil sayısı 293’de kalan AK Parti mecliste çoğunluğu sağlayamazken, Cumhur İttifakı yani MHP ile bu eksiklik tamamlanacak. AK Parti, TBMM'de MHP ile birlikte hareket edecek.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (8)
Kızıl Elma 3 yıl önce
Duzce'de Düzce icin memleket icin tek calisan ve burnu havada olmayan tek insan.Herseyin en guzeline layıksiniz.yolunuz acik olsun.akp iki millet vekili cikardiysa bi sizin ve reisin hatrina....
MHP li 3 yıl önce
AKP li değilim ama sayın faruk özlünün bakanlık koltuğunun hakkını vermiş ve verecek biri olarak görüyorum. İnşallah bakan olur.
hakan 3 yıl önce
özlü olmazsa düzce akp teşkilatı tavuk kümesi yapamaz.
Mert 3 yıl önce
Ne sinyali vermiş reis? İşiniz gücünüz yalan!
BENCE DE 3 yıl önce
AKPli değilim ama sayın Özlü bakan olmayı sonuna kadar hak eden bir isim. Bilgi birikimi ve kişiliği ile bu mevkiye çok uygun olduğuna inanıyorum.
vatandaş 3 yıl önce
Düzcenin aklı başında, düzgün, alçak gönüllü, iyi eğitimli, devlet terbiyesi adabı nedir bilen, saygı sevgi nedir bilen , kibirden uzak tek siyasetçisi. Geriye kalan seçilmişlerin tümü hikaye.
SİNAN AYDIN 3 yıl önce
İNŞAALLAH TEKRAR BAKAN OLACAKTIR. KENDİSİ DÜZCEMİZ İÇİN BÜYÜK BİR ŞANSTIR. ALLAH KENDİSİNİ MAHCUP ETMESİN ,YAR VE YARDIMCISI OLSUN.ADAM GİBİ ADAM
TEK DÜRÜST ADAM 3 yıl önce
İNŞALLAH TEKRAR BAKAN OLUR
19°
açık