banner851

banner955

İŞTE PROJELERİNİ AÇIKLAYACAĞI TARİH

AK Parti mahalle başkanları ile sandık yönetim kurulu üyeleriyle Erguvan Sosyal Tesisleri’nde bir toplantı gerçekleştiren Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, Düzce’de AK Parti’nin sonu geldiği şeklinde bir algı oluşturulmaya çalışıldığını savunarak, “Bu algı operasyonu yanlıştır. Sakın inanmayın ve kanmayın. Maşallah sapasağlam, dimdik ayaktayız. Uğraşıyoruz ve çalışıyoruz.” dedi. 20 Şubat’ta projelerini açıklamaya hazırlandığını belirten Özlü, seçimlere 40 gün kalacak olması nedeniyle özellikle bu tarihi seçtiğini söyledi.

Siyaset 27.01.2019, 12:22 27.01.2019, 17:20
1582
banner1032

Seçim çalışmalarına ziyaret ve toplantılarla devam eden AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve eski Bakan Dr. Faruk Özlü, Kalıcı Konutlar Bölgesi ve Nalbantoğlu Mahallesi’ndeki mahalle başkanları ile sandık yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Düzce Belediyesi Erguvan Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen yemekli toplantıya Özlü eşi Onur Özlü ile teşkilat başkanları da katıldı.

Basın kapalı yapılan toplantı öncesi basına açıklamalarda bulunan Başkan Adayı Özlü, 1’i Nalbantoğlu, 6’sı Kalıcı Konutlar’daki mahalleler olmak üzere toplam 7 mahalledeki 60 temsilci ile toplantıda buluştuklarını belirtti.“Önümüzdeki 60 günü nasıl değerlendireceğimizi konuşacağız”

Yerel Seçimler’in 31 Mart tarihinde yapılacağını anımsatarak sözlerine devam eden Özlü, şunları kaydetti:

“65 güne yakın bir zaman kaldı. Yaklaşık 1 ayı geçkin süredir çalışıyoruz. Her mahallemize gittik, tek tek çalıştık görüştük. Bu akşam da sizlerle birlikteyiz. Bu seçimler yerel seçimler. Genel seçimlerden farklı olarak, burada daha çok belediye hizmetleri, yerel seçimleri konuşacağız. AK Parti olarak her bir mahallemiz için önümüzdeki süreçte ne yapacağımızı konuşacağız. Sizlerle birlikte istişare edeceğiz. Önümüzdeki 60 günü nasıl değerlendireceğimizi konuşacağız."


“Sapasağlam, dimdik ayaktayız”

Düzce’de 24 Haziran seçimleri sonrasında bir algı oluşturulmaya çalışıldığını ifade eden Özlü, şöyle devam etti:

“Bu kanaat şudur ki; “Artık Düzce’de AK Parti seçimi kaybetti, AK Parti’nin sonu geldi” gibi bir imaj oluşturulmaya çalışıldı. Buna aldanmayın. Bu yanlış bir algı operasyonudur. Bu yaklaşım tamamen yanlıştır. Matematik yapalım ve rakamlara bakalım. Bizim en kötü sonuç aldığımız 24 Haziran seçimlerinde, Düzce’deki oy oranımız yüzde 56,1’dir. Biz bu oyla Türkiye’de, AK Parti’nin en çok oy aldığı 9. il olduk. Bizden sonra gelen partinin yüzde 18 ve küsuratı vardır. Bizim üçte birimizdir. Rakamlar ortada, bu algı operasyonu yanlıştır. Sakın inanmayın ve kanmayın. Maşallah sapasağlam, dimdik ayaktayız. Uğraşıyoruz ve çalışıyoruz. Düzceli kardeşlerimiz ve vatandaşlarımızdan AK Parti’ye karşı çok sıcak bir ilgi var. Bunu değerlendirelim ve güzel çalışalım.”“Düzce’nin aldığı hizmetler, hiçbir ilin gerisinde değildir”


Salondaki partililere seslenerek konuşmasını sürdüren Özlü, “Sizler zaten her seçimde başarı ve destan yazıyorsunuz. Düzce’de 2002 yılından itibaren, bütün seçimlerde 1. olmuş tek partiyiz. Bu seçimde de İnşallah güzel bir sonuç alacağız. Yaptığımız anketlerde aldığımız sonuçlar olumlu. Ulaşamadığımız her insana ulaşalım ve yaptıklarımızı anlatalım. AK Parti olarak hangi hizmetleri getirdiğimizi anlatalım. Bir de diyorlar ki; ‘15 yıl oldu, Düzce bölgedeki en az hizmet alan il’. Bu da tamamen yalandır. Gidin Zonguldak’a, Bolu’ya, Sakarya’ya bakın. Bu arkadaşlar algı operasyonu yapıyorlar. Düzce’nin aldığı hizmetler, hiçbir ilin gerisinde değildir. Fazlası vardır, eksiği yoktur. Bunları tek tek anlatmamız gerekiyor. Yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatacağız. Bu seçimlerde çok güzel bir sonuç alacağız.” dedi.

Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve 65. Hükümet Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, seçim çalışmalarına ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:


“AK Parti, Düzce’de gönül belediyeciliğinin uygulandığı pilot illerden biri olacak”

“Mahalle bazlı bir çalışma yürütüyoruz. Kalıcı Konutlar Bölgesi’ndeki 6 mahalle ve Nalbantoğlu Mahallesi ile bir toplantı yaptık. Bu toplantıda mahallelerdeki durumumuzu gözden geçirdik. Toplantıya katılanlar mahalle temsilcilerimizdi. Beraberinde sandık görevlilerimiz de toplantıya katıldılar. İstişare ettik ve görüştük. AK Parti’nin Kalıcı Konutlar’daki oyunun yükselmesi için neler yapmamız gerektiğini istişare ettik. Bugüne kadar gittiğim hiçbir yer, hiçbir mahalle veya hiçbir kahvehanede bir tepki ile karşılaşmadım. Sıcak bir ilgi ve sempati ile karşılandım. İstişare ediyoruz. Gönüllere girmeye çalışıyoruz. AK Parti, Düzce’de gönül belediyeciliğinin uygulandığı pilot illerden biri olacak. Amacımız bu güne kadar ki yaptığımız çalışmaları aktarmak, bunda sonra yapacaklarımızı milletimizle paylaşmak. Bundan sonraki projelerimizi de 20 Şubat gibi açıklayacağız. Seçimlere 40 gün kalmış oluyor ve unutulmaması, akıllarda kalması için projelerimizi bu tarihte paylaşacağız.”“5 yılda OSB’lerin tamamını dolduracağız”

Düzce’de sanayinin gelişimine önem verdiğinin bir kez daha altını çizen Özlü, “Şehrimizde 5 Organize Sanayi Bölgesi (OSB) var. Önümüzdeki bu 5 yılda, bu Organize Sanayi Bölgeleri’nin tamamını dolduracağız. Fabrikalarla dolduracağız ve en az 10 bin istihdam sağlayacağız.” dedi.

Haber: C.ÜSTÜNER


 
Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner844
Yorumlar (68)
Verilen sözler 4 yıl önce
Sayın bakanım hanı eftenı karduz asar deresi sdatyum işi cevre yolları kentsel dönüşüm hasarlı bınalar prafabrik okul hastaneler ögretmen evı cöp işi hava kirliligi otaparklar modern pazar yerlerı melen park 2 oyuncak osb gümüşova filim platosu fuar alanı sanainin kaldırılması düzcelinin nefes alacagı yerler suni göller orman içi yürüyüş alanları şifalı su modern dinlenme tesısıleri atık su tesısleri bunlar neden yapılmadı bilmiyorum her secim gündeme gelır secimden sonra unutulur
Sevda azmimilli 4 yıl önce
Hizmete devam faruk bey Sandıkta cevap verecez sn bıyığa
Seref 4 yıl önce
Herseyiyle dört dörtlük bi duruşuyla faruk özlüye sahip çıkıcaz sandıkları patlatıcaz
gülüyorum size 4 yıl önce
yapabileceğiniz sadece kendi yandaşlarınıza olur. Her zaman yaptığınız gibi oy alana kadar vatandaşın arasındasınız. Oyları aldıktan sonra yüzümüze bile bakmazsınız..Düzce ili bunları hak etmiyor. Bakan iken ne yapabildi de Belediye başkanı olunca ne yapabilecek.
Yunus 4 yıl önce
Ne zaman bakan beye işiniz düştüde yapmadı bakan bey parti gözetmeksizin çalıştı çalışıyorda bence bi kendinize gelin artık Konuşmalarınızı bi seçin
Mert 4 yıl önce
Ak parti dışındaki her aday en iyi adaydır.. Ben çocuklarım zehir soluyoruz.. Adam istihdam artıracam diyor.. Biri ona artık bakan olmadığını söylesin.
Ak çilimli 4 yıl önce
Seninleyiz faruk bey
Azmi saglık 4 yıl önce
Emekli olup kenara çekilmek yerine Uykusuz Uyumadan gece gündüz sahalarda milletim için çalışıyo iyiki varsın faruk bey
Aziz 4 yıl önce
Allah senden razı olsun sn bakanım ayağına taş degmesin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık