Düzce Valisi Cevdet Atay, son valiler kararnamesiyle birlikte Şırnak Valisi olarak atandı.

IMG_4136

Vali Atay yeni görev yeri olan Şırnak’a gitmeden önce Düzce’de veda yemeği düzenledi.

Düzenlenen yemeğe Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Ak Parti Milletvekili Ercan Öztürk, CHP Milletvekili Talih Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, İlçe Belediye Başkanları, siyasi parti il başkanları, kurum müdürleri, şehit ve gazi yakınları, gazeteciler ve çok sayıda davetli katıldı.

IMG_3959

Mutfak Sanatları Merkezi’nde düzenlenen resepsiyonda, Vali Atay tüm masaları teker teker gezerek misafirlerle vedalaştı.

Yemeğin ardından konuşma yapan Ak Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk şunları söyledi: “Sayın Valimizle bürokrat olarak çalışmış biri olarak söylüyorum: kendisi tam bir devlet adamı, vatan ve millet sevgisiyle dolu. Vatandaşın sorunlarına çözüm odaklı yaklaşan birisi. Hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatında başarılarının devamını diliyorum.”

IMG_4074

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Vali Atay’la Düzce’de tanışmasına rağmen kalıcı bir dostluk kurduklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Değerli valim kıymetli misafirler sizleri saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Şahsen benim hiç beklemediğim tayin oldu Sayın Valim. Ben aslında Valimizin 1 yıl daha burada kalmasını hizmet etmesini doğrusu bekliyordum ama tabi bir değerlendirme yapıldı Ankara’da.

IMG_3973

“Sayın Valimiz tam bir devlet adamıdır”

Sadece sayın valimiz değil 51 ilin valisi yer değiştirdi. Ben sayın valimizi burada tanıdım ama kendisiyle görev yaptığımız süre içerisinde sayın valimizin devlet adamlılığı devlet adamlılığı kumaşına sahip olması sayın valimizin devletin usul esas ve yönetmeliklerine hâkimiyeti yüksek karakterli kişiliği bende doğrusu çok büyük saygı uyandırdı.

IMG_4078-1

Sadece bu akşam burada değil her yerde söylüyorum: sayın valimiz tam bir devlet adamıdır.

TATİL BİTTİ 3 GÜN SONRA AÇIKLAMA GELDİ TATİL BİTTİ 3 GÜN SONRA AÇIKLAMA GELDİ

Ben kendisiyle daha çok çalışmayı çok isterdim ama büyüklerimizin takdiri. Sayın valimiz Düzce deneyiminden sonra görev yapacağı bundan sonraki illerde zor bir bölgede inşallah buradaki deneyimlerinden ve devlet adamı kimliğinden hareketle önemli hizmetler yapacak, biz kendisini her zaman bir kardeş olarak bir devlet adamı olarak saygın bir valimiz olarak hatırlayacağız.

IMG_4072

Sayın valim ayrılıklar zordur ama biz ayrılmıyoruz inşallah çalışacağız Ülkemizin her ili bizim Şırnak da bizim Sivas da bizim Düzce’de bizim!

Dolayısıyla Türk bayrağının dalgalandığı her yer Düzce’dir, Sivas’tır. Değerli misafirler bugün burada çok güzel bir hava var, her siyasi görüşlü arkadaşlar burada sayın valimize şükranlarımızı sunuyoruz, bundan sonraki yaşamında kendilerine üstün başarılar diliyoruz.”

“Bir telefon kadar yakınım”

Düzceliler’in gönlünde taht kuran Vali Cevdet Atay ise şunları söyledi:

“Sayın bakanım Sayın milletvekillerim hepinizi saygıyla hürmetle selamlıyorum. Allah hayırlı görevler yapmayı nasip etsin.

Ben Düzce’de 3 yılı aşkın süredir sizlerle beraber sizlerin desteği ile en iyi şekilde hizmet etme gayretinde bulundum.

IMG_4088

Mutlaka eksiğimiz vardır ama niyetimiz herkes de biliyor ki gerçekten vatandaşın lehine, buradaki insanların faydasına.

Allah bize bundan sonra hayırlı işler yapmayı nasip etsin. Sayın bakanımızın dediği gibi bu veda ama dostluklarımız devam edecek bir telefon kadar yakınız.

Basın mensubu arkadaşlarım aracılığıyla bütün Düzceli hemşerilerime de teşekkür etmek istiyorum, hep dualarını bekliyorum.

Hem de her zaman yanlarında olduğumu bildirmek istiyorum, Allah hepinizden razı olsun.”

20230814205233_2B2A9257

Haber – Ahmet Çelik

Görüntü Ahmet Çelik