Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni ve Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili Sadullah Ünsal, Akçakoca Belediyesi'nin sosyal tesislerinde yaptığı haberden ötürü kendini bilmezlerin saldırısına uğramıştı. Ünsal'a yapılan bu menfur saldırı Düzce'nin gündeminde geniş yankı bulurken, siyasiler, iş dünyası, STK'lar ve kurumlardan gelen Ünsal'a destek ve saldırıyı kınama mesajları bugün de devam etti.

Alev saldırıyı en üst perdeden kınadı

fhfg

Menfur saldırıyı en üst perdeden kınayan Akçakoca Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Alev yayımladığı mesajında, "Yapmış olduğu haberleri ve yapmış olduğun yorumları ilgiyle takip ettim. Akçakoca lı hemşerim Sadullah bey sana yapılan saldırı haberini öğrendim saldırıyı tapanları esefle kınıyor sana ve gazetecilik camiasına geçmiş olsun. Allah bu ve bunun gibi olaylardan cümlemizi sakınsın" dedi.

Darıyerli: "Basının özgür ve hür olması gerektiğini her zaman üstüne basa basa söylüyorum"

CHP'li Faruk Darıyerli Hem Düzce hem de Türkiye için kolları sıvadı Düzce Haber

Ünsal'a yapılan menfur saldırı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili aday adayı Faruk Darıyerli yayımladığı mesajla kınadı. Darıyerli mesajında, "Öncü Medya Grubuna yapılan bu menfur saldırıyı kınıyorum. Basının Özgür, Hür olması gerektiğini her zaman olduğu gibi yine üzerine basarak tekrarlıyorum ve Tüm basın camiamıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sevgi saygı ve kardeşlik içinde birbirimizi kırmadan, üzmeden nice güzel günler diliyorum" ifadelerini kullandı.

Çam: "Saldırıyı lanetliyorum"

Dw8w61dX4AAtkk6

Düzce’mizin habercilik yönündeki yanlı ve yansız her ne sebep olursa olsun aleyhimize ve lehimize iyi veya kötü amaçla dahi olsa düzce ve ilçelerimizde zor koşullarda habercilik yapan güzide basın medyasına yada çalışanlara yapılan sözlü yada fiili her türlü saldırıyı lanetliyorum. Her daim basınımızın ve çalışanlarımızın yanında olduğumuzun açık ve net ifadesidir saygılarımla.

Öztürk: "Saldırıyı şiddetle kınıyorum"

ercan öztürk

AK Parti Düzce milletvekili aday adayı Ercan Öztürk, saldırı ile ilgili yayımladığı mesajında "Düzce Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal'a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Sayın Sadullah Ünsal'a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" diye konuştu.

Tokoliç: "Basın tahaküm altına alınamaz, tehdit edilemez"

gelecek-partisi-81-ilde-temiz-siyaset-kampanyasi-baslatti-2552021-1516-ic

Gelecek Partisi İl Başkanı Vildan Tokaliç de Ünsal'a yapılan saldırıya kayıtsız kalmadı. Tokaliç Yayımladığı mesajında, "Düzce Öncü Medya Yöneticisi Sayın Sadullah ünsal'a yapılan saldırıyı nefretle kınıyoruz. Özgür basın tahakküm altına alınamaz, tehdit edielemez" ifadelerine yer verdi.

Ay: "İnsanlarn konuşarak anlaşmalı"

thumbs_b_c_b74b26e997f029c9ed11ab2f343c92ec

Düzce önceki dönem Belediye Başkanı Dursun Ay ise yayımladığı mesajında şunları söyledi:

"Düzce eski Belediye Başkanı Dursun Ay: Sadullah bey çok geçmiş olsun. İnsanlar konuşarak anlaşmalı, kavga acziyete düşmektir."

Tut: "Saldırı hiçbir zaman kabul edilemez"

saim tut

AK Parti eski İl Başkanı Saim Tut'ta menfur saldırıyı kınayanlar arasında yer aldı. Tut yayımladığı mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"Öncü TV Genel Yayın Yönetmeni ve Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili tecrübeli gazeteci dostumuz Sadullah Ünsal'a yaptığı bir haber nedeniyle gerçekleştirilen menfur saldırıyı kınıyor, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Basın mensubuna işi gereği gösterilen şiddet hiçbir zaman kabul edilemez."

Bilgin: “Bu saldırı Ünsal’a değil, tüm Düzce’ye yapılmıştır”

19614

Düzce Muhtarlar Derneği Başkanı Mensur Bilgin de saldırı ile ilgili yayımladığı mesajında, “Bu saldırı Ünsal’a değil, tüm Düzce’ye yapılmıştır. Menfur saldırıyı nefret ve şiddetle kınıyorum” açıklamalarına yer verdi.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hasstanesinden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cengiz Tuncer ile Oray TV. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın da çirkin saldırıyı kınadı.

296a42bd-cdfb-4159-83fc-0a5353039053-1663404779

Geçmiş olsun telefonları yağdı

Öte yandan çirkin saldırı ile ilgili Düzce'nin her kesiminden Ünsal'a geçmiş olsun ve saldırıyı kınama telefonları aldı.

Sadullah Ünsal'ı telefonla arayan AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, AK Parti Düzce eski Milletvekili Fevai Arslan, Düzceli Başakşehir Belediye Meclis Başkanı Cünyet Yılmaz, İl Özel İdare genel Sekreteri Mehmet Hayri Şen, İl Genel Meclisi Başkan Vekili Fazlı Koç, Akçakoca AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Ezer, Akçakoca MHP İl Genel Meclis Üyesi Engin Özensel, Düzce Emlakçılar Odası Başkanı Ömer Kaya, Düzce Marangozlar Odası Başkanı Zekeriya Altay ve Düzce Demirciler Odası Başkanı Murat Geçic, Akçakoca Eski Belediye Başkanı Fikret Albayrak, Akçakoca Eski Belediye Başkanı Erol Solak kendisine geçmiş olsun dileklerini sunarken, menfur saldırıyı ise şiddetle kınadıklarını belirttiler.

Oray Medya Yayıncılık tarafından yapılan açıklamada “Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’a yapılan saldırıyı esefle kınıyoruz” denilerek “Her ne olursa olsun kaba kuvvet, söz ve eylem hiçbir şekilde tasvip edilemez, hiçbir şekilde görmezlikten gelinemez. Olayı esefle kınıyoruz.” denildi.

Oray Medya Yayıncılık adına açıklamada bulunan Genel Yayın Yönetmeni  Erol Tayhan “Şiddet; medyanın işi değildir, alanı hiç değildir. Her ne olursa olsun şiddet; kaba kuvvet, hakaret , aşağılama ve nefret  hiçbir şekilde medyanın alanına girmez, sahasına girmez. Hele kaba kuvvet hiçbir şekilde tasvip edilecek bir  eylem şekli değildir. Kaba kuvvet tehdit ve şantaj başta olmak üzere nefret suçları  alanımız dışındadır. Medyanın çalışma alanı dışındadır. Üstelik bir medya mensubunu bu tür eylemlerle yıldırmaya susturmaya ve sindirmeye çalışmak medyayı tanımamak anlamı taşır. Bu gerçekleri hatırlatmayı bir görev telakki ediyoruz. Bu anlamda ORAY MEDYA AİLESİ olarak Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’a yapılan saldırıyı esefle kınıyoruz; geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor. Bir an evvel sağlıklı bir şekilde tekrar mesleğini icra etmesini diliyoruz.”

NE OLMUŞTU? Okumak için tıklayın...

HABER: Savaş ARI