Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, hayata geçirdiği projelere bir yenisini daha ekliyor. 

Bilindiği gibi Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle hem ulusal hem de yerel düzeyde ulaşım alt yapısının geliştirilmesi amacıyla 2021 yılında Avrupa Birliği’ne yapılan ‘Düzce Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planı Projesi” başvurusu kapsamında Düzce Belediyesi, 1 milyon 267 bin Euro hibe almaya hak kazandı. Ulaşımın geliştirilmesi adına büyük bir adım olarak nitelendirilen “Düzce Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planı Projesi” ile Düzce’nin ulaşım noktasında gelecek 50 yılının garanti altına alınması hedefleniyor.
Şehir içi ulaşımın verimliliğini arttırmak için akıllı ve sürdürülebilir bir hareketlilik modeli geliştirilmesini sağlamanın yanı sıra, Düzce’de toplu taşımanın hem vatandaşların hem de taşıtların çevre dostu olarak desteklenerek sürdürülebilir bir hareketlilik kültürünün yaygınlaştırılmasını amaçlayan Düzce Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Projesi (SKUP)’nin açılış etkinliği 8 Ocak Pazartesi günü Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde yapılacak. 

SKUP Projesi etkinliğine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ve bakanlık yetkilileri de katılım sağlayacak. Etkinlik için Düzce’ye gelecek olan Bakan Uraloğlu’na özellikle yıllardır Düzce’nin kanayan yarası haline gelen Yığılca – Düzce Yolu ve Akçakoca – Melenağzı Yolu’nun biran önce yapılması ile ilgili şikayetlerinde aktarılması bekleniyor.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDEN İKİLİ İŞ BİRLİĞİ DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDEN İKİLİ İŞ BİRLİĞİ

HABER: Savaş ARI