Son zamanlarda artan fiyatlar ve yüksek enflasyon ile birlikte düşen alım gücü, özellikle emeklileri büyük oranda etkilemişti. Alım gücünün azalması vatandaşın en çok şikayet ettiği konularda birisi haline gelirken, bununla ilgili hükümet start vererek, Kamuda tasarruf paketini yürürlüğe soktu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek alınan tedbirleri madde madde açıkladı. Peki,  araç ve bina alımlarının durdurulmasından, personel servislerine kadar birçok sınırlamaların uygulanacağı olan tedbirler, Düzce sokaklarına nasıl yansındı? Öncü Haber ekibi, bu sorunun cevabını alabilmek için, cadde ve sokaklarda Düzceli vatandaşlara mikrofon uzattı.

A S D F G H J K L Ş İ-2

Öncü Haber mikrofonuna konuşan Düzceli vatandaşların bazıları tasarrufun en tavandan başlaması gerektiğini söylerken, bazıları ise yerinde bir karar olduğunu dile getirdi.

Asdfgnjk

Düzceli vatandaşlar konuyla alakalı şu ifadelere yer verdi:

Muzaffer Alemdar: "Tedbirlilerden anlamam, ben paran varsa her şeyi al kardeşim."

İsmini vermek istemeyen vatandaş: "Olay tek haneliye düşürmekse, ona katılıyorum. Çünkü artık millet isyan etmeye başladı her şeyde."

Hasan: "Tedbirler evvela reis cumhurdan başlar, aşağı doğru iner. Benim görüşüm budur."

Aykut Öztürk: "Benim hiçbir fikrim yok. Ben konuşursam ceza alırım, o yüzden konuşmak istemiyorum."

Hidayet Sakallı: "Ben burada oturmuyorum, yurt dışındayım. O yüzden pek bir bilgim yok. Burada her şey pahalı, bu duruma göre de hiçbir şeyin değişeceğini düşünmüyorum."

İsim vermeyen vatandaş: "Türkiye Cumhuriyeti büyük sıkıntı çekiyor. Bütün ülkelere yardım ettiğinden dolayı, bizim vatandaşımız çok eziliyor. İnsanların alım gücü çok düştü. Bu enflasyonu düşürmelerini ben tahmin etmiyorum, bu zamana kadar düşürselerdi bu ülke bu duruma gelmezdi."

Ahmet Alpaslan: "İyi olur, fuzuli bir dünya masraf var. El atmak güzel olur."

DÜZCE'DE HER VATANDAŞ İHBARCI OLMALI DÜZCE'DE HER VATANDAŞ İHBARCI OLMALI

Can Yıldız: "Çok çok iyi olur, çok lüzumsuz harcamalar var. Arabalarda ve her türlü şeylerde çok çok iyi olur. Sadece halkı için yapıyor bunu, gerçekten buna çok sevindik."

Eren: "Şu anlık 3 yıl olması iyi ama keşke devamı gelse. Ne desem boşta, çok geç kalmış bir şey zaten. Başa geldiğinde Mehmet Şimşek '2-3 yıla düzeltiriz' demişti, şimdi daha da uzattı umarım düzelir. Çok boş masraf var, durum bu düzelirse iyi olur."

Haber: Liva Nur Ünsal

Kameraman: Emirhan Töngel – Burak Gür