Akçakoca ilçesinde deniz turizminin, temizlik bakımından en önemli unsurlarından olan Mavi Bayraklı plaj maalesef artık kalmadı. Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın ilk göreve geldiğinde 3 tane mavi bayraklı plaj bulunuyordu. Ancak Akçakoca Belediyesi’nin deniz suyu ve plaj temizliğine önem vermemesi nedeniyle, Kale Plajı’nda bulunan son mavi bayrakta indirildi.

Akçakoca Belediyesi ile Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) arasında yaşanan tuvalet krizi, Mavi Bayrağın geçici olarak indirilmesine neden oldu. Kale içine gelen ziyaretçilerin kullanımı için yapılan tuvaletlerin hijyensiz ve bakımsız olduğu gerekçesi ile TURÇEV yetkililer, tuvaletin kapatılmasını, ya da başka bir alana taşınmasını istedi. Belediye yetkililerinin sezon ortasında taşınma işleminin yapılamayacağını, sezon bittikten sonra tuvaletleri kaldırabileceklerini söylemelerine rağmen TURÇEV yetkilileri bayrağı gönderden indirdi.

DÜZCE İÇİN METEOROLOJİDEN UYARI DÜZCE İÇİN METEOROLOJİDEN UYARI

Her yıl 15 Haziran – 30 Ağustos tarihleri arasında göndere çekilen bayrağın, yeniden aynı yerine koyulması için görüşmelerin devam ettiğini söyleyen belediye yetkilileri, krizin kısa sürede çözüleceğini umduklarını belirtti.