3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü dolayısıyla Düzce Gazeteciler Cemiyeti açıklamada bulundu. Düzce Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu adına açıklamalarda yapan Başkan İslam Keleş; "Basın mensuplarımız, kamu görevi olarak, vatandaşların doğru haber alma ve bilgilendirme hakkını sağlamak için görevlerine cansiperane bir şekilde devam etmektedir. Bu vesileyle basın çalışanlarına alkış ve teşekkürlerimizi bir kez daha iletiyoruz " dedi.

Keleş, “Özellikle seçimlere kısa bir sürenin kaldığı bugünlerde basın özgürlüğünün, sadece gazetecilerin haber alma, haber verme ve ifade özgürlüğü olmadığını, aynı zamanda halkın da doğrudan haber alma özgürlüğü olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nün kutlandığı bugünün, gazetecilerin mesleki anlamda çağın gerekleri ile donanımlı, basın özgürlüğünün de yeni açılımlar ve güvencelerle genişletilerek, iletişim özgürlüğüne dönüştürüleceği, hukuki düzenlemelerin gerçekleştirildiği bir süreç olarak kutlanması çok sevindirici olacaktır.”

“Sorumluklarımız, sorunlarımızın önündedir”

“Bugünü gazetecilerin ve çalıştıkları kurumların hem mesleklerini özgürce yapabildikleri hem de ekonomik bağımsızlıklarını elde etmiş olarak görevlerini sürdürdükleri bir gün olarak kutlanması gereğini bir kere daha ifade ediyoruz. Gazetecilerin, basın kuruluşlarının sorunları vardır, ancak ve sorumlulukları da vardır. Bilinmelidir ki; sorumluluklarımız sorunlarımızın önündedir. Sorumluluklarımız ülkemizin öncelikleri, bölünmez bütünlüğümüz, vatanımız ve bayrağımızdır ve ülkemizin geleceğidir. Bu uğurda üzerimize düşen görevi geçmişte yaptık, günümüzde yapmaya devam ediyoruz ve gelecekte de yapacağımızı ve buna her zaman hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Günümüz kutlu olsun” dedi.