Düzce’de onarılmayı bekleyen bozuk yollar yüzünden yaşanan mağduriyet özellikle kış aylarında çileye dönüşüyor. Merkezde olduğu gibi köy yollarının da köstebek yuvasını andıran görüntüsü kazalara davetiye çıkartması nedeniyle risk oluşturuyor.

Whatsapp Image 2024 01 29 At 14.01.57

Köylüler çözüm için aradı, ummadıkları bir cevap aldı

Düzce merkeze bağlı Aydınpınar Köyü’nün zamanla aşınan yolları da yakın zamana kadar en büyük şikayetlerin başında geliyordu. Hem sürücü hem de yolcular açısından tehlike teşkil eden derin çukurların kapatılması için Düzce İl Özel İdaresi’ne bağlı Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne telefonla ulaşan vatandaşlar, ummadıkları bir tepkiyle karşılaştı.

Whatsapp Image 2024 01 18 At 20.27.20

Öncü Haber’den yardım istediler

İddiaya göre; telefonun ucundaki müdürlük personeli, sorunun çözümü için adres olarak siyaseti gösterince duruma anlam veremeyen köy sakinleri şikayetlerini Öncü Haber İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na iletti.

DAVUT GÜLOĞLU DÜZCE'YE NE UMUT OLABİLİR NE VİZYON OLABİLİR? DAVUT GÜLOĞLU DÜZCE'YE NE UMUT OLABİLİR NE VİZYON OLABİLİR?

Aydınpınar Köyü yolunun şehir merkezi ile Çınarlı Köprüsü arasında kalan çok sayıda derin çukur olduğunu belirten köy sakini, şunları kaydetti: “17 Ocak sabah saat 07.25 civarında o çukurlardan birine düşerek aracımın lastiğini yardım. Lastiğim patladı ve rot hasar gördü. Saat 10:00 gibi Düzce İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Müdürlüğü’nü aradım. Telefonu açan kişi ‘Sabah aradınız atarlı konuştunuz.’ dedi, ben de ‘Sabah arayan ben değildim, ilk defa arıyorum. Başıma gelenler bunlar ve acilen çukurların doldurulması gerek.’ dedim. Fakat bana cevabı, “Buraya muhtarınız gelecek, dilekçe verecek ya da siyasetten arayacaklar.” oldu.”

Whatsapp Image 2024 01 18 At 08.20.23 (3)

“Siyasete söylemeden halka hizmet edilmiyor mu?”

Aldığı cevap karşısında yaşadığı şaşkınlığı kelimelere döken tepkili vatandaş, “Asıl sorum şu; 5 el arabası asfalt için de mi siyasete aratmak gerekiyor. Siyasete söylemeden halka hizmet edilmiyor mu? Seçim yaklaşınca neden kraldan çok kral olunuyor. Başka mağduriyetler yaşanmaması adına sizden de ricam birçok köyü ve bir ilçeyi bağlayan bu yolun acilen onarımı. İlginize teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Genel Sekreter durumdan haber olur olmaz soruna el attı

Söz konusu ihbarın ardından Öncü Haber’in konuyu bizzat ilettiği İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Hayri Şen, ‘Siyasetten arayacaklar!’ söyleminin kabul edilemez olduğunu belirterek, hemen soruna olması gerektiği gibi el attı. Şikayete konu bozuk yol Genel Sekreter Şen’in talimatıyla aynı gün onarıldı.

“Genel sekreterimize ve özel idare personeline çok teşekkür ederiz”

Köy sakinlerini hem can hem de mal kaybından kurtaran bu gelişme üzerine başta Genel Sekreter Şen ve Öncü Haber olmak üzere sorunlarıyla ilgilenen herkese teşekkür eden Aydınpınar Köyü sakinleri, ‘Bir personelin yanlış kurduğu cümleyi bir kuruma mal edemeyiz. Konudan Öncü Haber vesilesiyle haberdar olup saatler içerisinde çukurların doldurulmasını sağlayan genel sekreterimize ve özel idare personeline çok teşekkür ederiz.”