Merkez Pazaryeri’nde taşınma işlemleri devam ederken, Faruk Özlü alanı ziyaret etti. Eksikliklerin olabileceğini ve iki hafta içinde pazarcı esnafının yeni yerlerine taşınacağını belirten Özlü, çalışmaları yakından takip etti.

Özlü, ziyaretinde esnaf odası başkanı ve pazarcılarla buluşarak, esnafı dinledi ve merak edilen konular hakkında açıklama yaptı.

PAZARYERİ (7)

GEÇİCİ ADAY LİSTELERİNE İTİRAZ BUGÜN 17.00’YE KADAR DEVAM EDECEK GEÇİCİ ADAY LİSTELERİNE İTİRAZ BUGÜN 17.00’YE KADAR DEVAM EDECEK

“Pazaryerimizde bazı eksiklikler bu ara görülebilir”

Aziziye mahallesindeki pazarın Düzce’nin merkez pazaryeri olduğunu dile getiren Özlü, “İnşaatı tamamladık, şu an taşınma işlemini gerçekleştiriyoruz. Bir kısım esnafımız taşındı, bir kısmı taşınacak. Taşınma işinin de önümüzdeki iki hafta içinde bitmesini temenni ediyoruz. Pazaryerimizde bazı eksiklikler bu ara görülebilir. Bunları da tamamlayacağız. Bunlardan biri dış cephenin kapatılması idi. Bunu da yapacağız. Esnaf odası başkanımızla görüştük, onların talepleri doğrultusunda dış cepheyi kapatıyoruz. Bir de sosyal alan oluşturma planımız vardı, onu da yapacağız.” ifadelerini kullandı.

PAZARYERİ (5)

“Altı ticari alan, üst kısımları ofis ya da konut şeklinde bir alan olacak”

Eski pazaryeri hakkında merak edilenleri de aktaran Özlü, eski yapıların yıkılacağını belirterek, “Eski pazaryerinden buraya taşınma işlemi tamamlandığında eski alanı kaldıracağız. Orada tuhafiyeciler için güzel bir pazaryeri inşa edeceğiz. Kalan yeri de ticari alan olarak değerlendireceğiz. Orada yapacağımız iş; altı ticari alan, üst kısımları ofis ya da konut şeklinde bir alan olacak. Daha çok Olimpiyat Kavşağı tarafına yakın yerdeki kısımları değerlendireceğiz” açıklamalarında bulundu.

PAZARYERİ (3)

Sosyete pazarı için başka bir yer belirlendi

Sosyete Pazarı hakkında da açıklamalara yer veren Özlü, pazar alanlarının belli bir düzen içinde olması gerektiğini belirtti. Özlü, “Vatandaşlardan gelen kumaş pazarına ilişkin soruları da şöyle yanıtlayayım; diğer adı sosyete pazarı olan bu Pazar için başka bir yer belirledik. Bu konuda çok yoğun bir talep geldi. Bu talepler üzerine Sosyete pazarının başka belirlediğimiz bir alanda daha düzenli bir şekilde devam etmesini sağlayacağız.” ifadelerine yer verdi.