Krempark AVM’de hizmet veren Düzce Nazar Kuaför sahibi Murat Aydın, bu yaz en çok tercih edilen saç renklerini anlattı. Havuz ve deniz sezonunda açık renklerin daha çok öne çıktığını ifade eden Aydın ayrıca saç bakımı ve renkler hakkında çeşitli tavsiyelerde bulundu. Uzun yıllardır Düzce’de kuaförlük mesleğini profesyonel bakış açısıyla yürüttüklerini vurgulayan Murat Aydın, müşteri memnuniyetinin her zaman ön planda olduğunu vurguladı.

Yaz aylarının trend renkleri

Yaz aylarının gözde renklerini anlatan Aydın, şöyle konuştu:

“Yaz sezonunda açık renkler daha ön planda geliyor. Açık rengi kullanan bayanların saçları, deniz ve havuz suyuyla beraber yıpranmaları daha çabuk oluyor. Tercih edilen renklere gelirse kızıl, platin ve açık renkler öne çıkıyor. Saçlarda dikkat edilecek hususlar üçe ayrılıyor. Öncelikle bakım diyebiliriz. Uzun bir saçın kırıkları alınmalıdır. Bayanlar elinde geldiğince saçlarını bellerine kadar uzatıyor. Benim tecrübelerime göre uzun saçların uçları her iki ayda bir temizlenmelidir. Saç uçlarına gelen beslenme, saç diplerinde sorunlar yaratıyor. Bu sefer diplerde açılma yapıyor. Saçlar kırılıyor ve azalmalar görülüyor. Bunlar da yıllar sonra kendini daha çok belli ediyor. Yine deniz ve güneşle yıpranan saçlar için keratin bakımı önem taşıyor. Onarıcı bakımlarla saçın canlılığı geri kazandırılmalı.”

“Saçta merdiven altı ürünlere dikkat!”

Kadınlara saçlarına işlem yaptırırken kullanılan ürünlere dikkat edilmesi uyarısında bulunan Aydın, “Keratin, bugün çok başarılı bir üründür ve iyi markalar vardır. Yani merdiven altı değildir. Eğer bu ürün merdiven altı ise saçta hiç faydasını göstermeyecektir. Bu durum aynı zamanda sağlık açısından saça çok zarar veriyor. Bu şekilde merdiven altı ürünleri ucuz bir şekilde sunuluyorlar. Dikkat etmekte yarar var.” dedi.

“Provanın yerini güven aldı”

Gelinlerin önceki yıllarda tercih ettiği gelin başı provalarının artık mazide kaldığını belirten Aydın, “Günümüzde gelin hanımların kuaförlere güvenme durumu var. Yani gelin, kuaförüne güveniyorsa prova tercih etmiyor. Eğer farklı şehirlerden gelip bir güvensizlik yaşıyorsa kuaförü bilemediğinden kaynaklanıyor. Resimlere bakıyor ve tam manasıyla kendini veremiyor. Burada bir güvensizlik başlıyor. Prova, ayrı bir külliyet ve masraftır. Bence gelin hanım kuaföre güvenip saçlarını teslim ederse provaya gerek kalmayacak. Biz her malzememizi kaliteli kullanıyoruz. Kaliteden ödün vermiyoruz. Ben çıraklığımdan beri tecrübelerime dayanarak her zaman kaliteyi en üst seviyede tuttum. Diğer türlüsü hem bize hem de müşteriye zarar veriyor. Nazar Kuaför olarak müşterimize en iyi hizmeti sunuyoruz.” diye konuştu.

“Ombre-sombre bir perdeleme şeklidir”

Son yıllarda en çok tercih edilen ombre ve sombre uygulamasında yaş faktörünün önemine işaret eden Aydın, “Ombreyi gençler biliyor. 17-22 yaş arası o model için yoğun bir talep var. Onlar da sosyal medyadan görüp kendilerine yakıştığını düşünüyor. 40-60 yaş arasında ise beyazlar olduğu için bu duruma ombre sombre gibi bir karma yapabilir. Ombrenin amacı zaten saça doğallık verip beyazlıkları perdelemesidir. Fakat genç kızlarımızda ne yazık ki beyaz olmadığından model, amacına uymuyor” dedi.

HABER / OĞULCAN ÖNER