O ANLAR ANBEAN KAMERALARA YANSIDI O ANLAR ANBEAN KAMERALARA YANSIDI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan arasındaki ‘Bolu Dağı-Düzce Dağı’ çekişmesi nedeniyle başlayan polemiğin sonu gelmiyor.

Bolu Dağı-1

BAŞKAN ÖZLÜ BU KEZ ÖZCAN’A HADDİNİ BİLDİRDİ

İki komşu başkan sosyal mecrada birbirlerini en can acılı noktalara parmak basarak eleştirirken, Başkan Özlü’nün saygı çerçevesinden çıkmaması takdir topluyor. Son olarak “Artık Bakan değilsin. Eski ilçemiz Düzce'yi kasabaya çevirdin! Bu başarısız hareketlerle AKP'nin kalesi olan Düzce'yi türkücüye kaybediyordun! Boş gündem oluşturma, işine bak!! Alırım elinden bak Akçakoca’yı!!” paylaşımı ile Başkan Özlü’ye yönelik saldırgan tavrını devam ettiren Başkan Özcan’a bu kez haddi bildirildi.

Duzce Benim Evim 570X420-2

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 2023 yılında katıldığı bir canlı yayında, ‘Eğer Sayın Erdoğan 2023'te bir daha seçilirse, ben 2024 yılında seçilme şansım yüzde 100 de olsa Bolu Belediye Başkanlığı'na aday olmayacağım.’ şeklinde iddialı laflar sarf eden Başkan Özcan’ı yerin dibine soktu.

Tancu

"’KIVIRMAM’ SÖZÜNÜN ARKASINDA DUR VE İSTİFA ET”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 seçimlerinde Türk halkının çoğunluğunun desteğini alarak tekrar cumhurbaşkanı seçilirken, büyük hüsran yaşayan Başkan Tanju Özcan’ın görevi bırakması bekleniyordu. Ancak sanki canlı yayında söz vermemiş gibi 2024 Yerel Seçimleri’nde tekrar aday adayı olup partisi tarafından aday gösterilen Özcan’ın o dönem katıldığı programın yayın kaydını paylaşan Başkan Özlü, altına anlamlı şu notu düştü:

“Söz vermek yürek ister. O yürek sende yok biliyorum.

Ama yine de hatırlatmak istedim. "Kıvırmam" sözünün arkasında dur ve istifa et. Bolulular senin heykelini diksinler Tanju Özcan. Hadi bakalım edebilecek misin?”

Tanju Ozcan 2083488-1

ÖZCAN BÜYÜK KONUŞTU: HİÇ HAYATIMDA KIVIRMADIM

Öte yandan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde katıldığı televizyon programında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, şu ifadeleri kullanmıştı: “Hiç hayatımda kıvırmadım. Eğer Sayın Erdoğan bir kez daha seçilirse 2023`te -hasbelkader seçileceğine şu kadar inanmıyorum- Seçilirse ben 2024 yılında seçilme şansım yüzde yüz bile olsa Bolu Belediye Başkanlığına adaylığımı koymayacağım.”

Editör: Zeki Aşıkoğlu