Son yıllarda yaptığı şantaj içerikli haberleriyle Akçakoca belediyesi ve farklı işadamları tarafından yüzün üzerinde başvuru dosyasıyla suç duyurusunda bulunulan sözde gazeteci Fatih Topal'ın, son günlerde hedef tahtasına oturttuğu isim Ak Parti ilçe başkanı oldu. TikTok hesabından para sayarak, AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu'nu tehdit eden sözde gazeteci Fatih Topal, ‘Uyuşturucu Maddeyi Övme, Propagandasını Yapma' suçundan çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Akçakoca’da inşaat işleri ile uğraşan, asıl mesleği karton piyer ve boyacılık olan sözde gazeteci Fatih Topal, bu sabah erken saatlerde Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından, “Uyuşturucu Maddeyi Övme, Propagandasını yapma” ve uyuşturucu madde kullanma iddiası ile gözaltına alındı.

Topal’ın evi ve eşinin işyerinde hassas burunlu narkotik köpeklerle arama yapıldıktan sonra, Akçakoca Belediyesi ABİTAŞ müdürü Hakan Öztaş'ın maddi destekleriyle kurulduğu iddia edilen Sarıkaya Pasajı içindeki gazete ofisi de narkotik köpekleri desteğiyle didik didik arandı.

Topal'ın ev ve işyerinde bulunan bilgisayar ve cep telefonları da alınarak incelenmek üzere Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’ne gönderildi.

Hakkında başka şantaj dosyaları olduğu ifade edilen sözde gazeteci Fatih Topal, geçen ay, TikTok hesabından para saydığı görüntüleri paylaşarak, AK Parti Düzce İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’nu tehdit etmişti. Sözde gazeteci Fatih Topal, söz konusu videoda, Sarıoğlu’na,"Sarışın oğlan, madem bizi o kadar seviyordun kendini bize neden bu kadar ezdirdin? Gerek var mıydı? Aferin sana beni kazandın." ifadelerini kullanmıştı.Topal’ın bu ifadeleri, Düzce medyasında ve Akçakoca kamuoyunda büyük tepki toplamıştı.

Narkotik ekiplerinin gün içinde düzenlediği başarılı operasyonla gözaltına alınan sözde gazeteci Topal, emniyetteki işlemlerinin ardından bugün akşam saatlerinde Akçakoca Adliyesi’ne götürüldü. Savcıya verdiği ifadenin ardından tutuklama istemiyle Nöbetçi Mahkemeye çıkartılan Topal, mahkeme heyeti tarafından Adli Kontrol Şartı ile serbest bırakıldı.

Haftanın belli günlerinde Emniyet Müdürlüğüne giderek imza atacak olan Topal’ın, diğer yandan şantaj ve tehdit iddialarıyla ilgili bilgisayar ve cep telefonlarındaki incelemelerin devam ettiği öğrenildi.

HABER: SAVAŞ ARI