banner851

banner614

BAL LİGİ İÇİN HABER BEKLENİYOR

banner619

Futbol, basketbol, tenis, motor sporları, bisiklet, atletizm başta olmak üzere birçok branşta uluslararası organizasyonlar, Yeni Tip Koronavirüsün (Kovid-19) sebep olduğu "yeni normal" koşullarda gerçekleştiriliyor. Türkiye’de bir tek Bölgesel Amatör Lig için bir açıklama yapılmadı

banner846
Spor 16.09.2020, 10:14
469
BAL LİGİ İÇİN HABER BEKLENİYOR
banner844

UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, Amerikan Basketbol Ligi (NBA), Formula 1, Dünya Ralli Şampiyonası (WRC), ABD Açık Tenis Turnuvası, Fransa Bisiklet Turu, Elmas Lig gibi etkinlikler, salgın sebebiyle uygulanan sağlık protokolleri çerçevesinde düzenleniyor.

Özel sağlık tedbirleri uygulanan organizasyonlar öncesi, müsabakalarda görev alacak kişilere Kovid-19 testleri yapılıyor. Müsabakalar sırasında sporcular dışındaki herkese maske takma zorunluluğu getirilirken, testleri pozitif çıkanların organizasyonlara katılmasına izin verilmiyor.

UEFA Organizasyonları Seyircisiz Başladı

UEFA, geçen sezon Kovid-19 nedeniyle ertelenen Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'ni seyircisiz şekilde 8'li final formatında tamamladı.

Avrupa futbolunun iki önemli turnuvasında yeni sezonun elemeleri de seyircisiz ve tek maç üzerinden başladı.

Öte yandan, 24 Eylül'de Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de Bayern Münih ile Sevilla arasında oynanacak 

UEFA Süper Kupa maçına ise stadın yüzde 30 oranında seyirci alınacağı duyuruldu.

Fransa, İngiltere ve İspanya'da Yeni Sezon Heyecanı

Avrupa'nın önde gelen futbol ülkelerinden Fransa, İngiltere ve İspanya'da 2020-2021 sezonu başladı.

Fransa'da statlara maç başına en fazla 5 bin seyirci alınmasına izin veriliyor.

İngiltere ve İspanya'daki maçlar ise Türkiye'deki gibi seyircisiz oynanıyor.

Diğer büyük futbol ülkelerinden Almanya'da 18 Eylül, İtalya'da ise 19 Eylül, yeni sezonun başlangıç tarihleri olarak belirlendi. İki ülkede de sezonun seyircisiz başlaması bekleniyor. Dünyada bütün sporlar Koronavirüs'e rağmen yapılırken Türkiye liglerinde BAL Ligi'nin akıbeti sorulmaya başlandı.

Yorumlar (0)