banner851

banner614

DÜZCE'DE SPORA YATIRIM YOK!

Üst liglerde takımı olsun olmasın Türkiye'nin çoğu ili yüksek seyirci kapasiteli ve son teknoloji statlarda donatılırken, Düzce'nin kaderi yine iç çekip beklemek oluyor. Belediye ve TOKİ işbirliğinde hayata geçirilen modern stadyumlar konusunda Düzce'deki yerel yönetici ve Ankara'daki temsilcilerin geç kalan adımı artık atması bekleniyor.

banner619
Spor 27.10.2016, 15:28 28.10.2016, 18:00
3735
DÜZCE'DE SPORA YATIRIM YOK!

YILLARDIR MAHRUM KALDI

Düzce, 1. ligde takımı olmadığı gerekçesiyle yıllardır modern bir şehir stadyumuna kavuşmaktan mahrum kaldı. Geçmişi başarılarla dolu olan Düzcespor ve ligde iyi bir yerlere gelebilmek için mücadele eden rakipleri gibi taraftarların da en büyük beklentisi olan yeni şehir stadı ile ilgili artık harekete geçilmesi bekleniyor.

HEP LAFTA KALDI

Modernlikten çok uzak olan ve her sezon öncesi yapılan onarım-yenileme çalışmaları ile hizmet vermeyi sürdüren 18 Temmuz Şehir Stadyumu'nun artık beklentilere cevap vermediği ortadayken, yeni şehir stadı konusu sadece lafta kaldı. Her sezon onlarca takımın ve binlerce seyircinin ağırlandığı mevcut stadyum beklentileri karşılamamanın yanında rakiplerin gözünde de Düzce'nin imajını zedeliyor.

SPORUN GELECEĞİNE YATIRIM YOK

Düzce'de sporun geleceğine yatırım yapılmaması spor camiasında da sık sık eleştiri konusu olmaya devam ediyor. Hem kulüpler hem de taraftarlar modern bir şehir stadına kavuşmayı bekleyedursun yanı başımızdaki illerde 30-35 bin seyirci kapasiteli stadyumlar yükseliyor.

KOMŞUDAKİLER PARMAK ISIRTIYOR

2. Lig takımlarından Sakaryaspor için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşa edilen yaklaşık 30 bin seyirci kapasiteli yeni stadyum büyük kulüplerinki ile yarışır düzeydeki modernliği ile parmak ısırtırken, yine şehir merkezine 7 kilometre mesafedeki Kocaeli Stadyumu da şehrin sembol yapıları arasında gösteriliyor. Komşu iller gibi 1. ligde takımı olmamasına karşılık Türkiye'nin bir çok ili yüksek koltuk kapasiteli ve son teknoloji statlarda donatılırken, Düzce'nin izlemekle yetinmemesi için geç bile kalınan düğmeye basılması gerekiyor. Bunun için Düzce Belediyesi'nin gerekli girişimleri başlatması ve Ankara nezdinde de Bakan Faruk Özlü ve milletvekilllerinin desteği alınarak projenin hayata geçmesinin sağlaması isteniyor.

Yorumlar (18)
Can . D 5 yıl önce
BURDA YAZANLARI OKUYORUMDA ONLARBILE KÜCÜK DÜSÜNÜYO BENDIYORUM 40 BINKISILIK SITAT YAPILSIN ÜSTÜ TAMAMEN KAPANIP ACILMALI VIZYON BU PILANLAYIP DEVLETE ONAYLATIP YAPACAKSIN ARKADAS BASKA YOLU YOK DÜZCEMIZDE 3 MILLET VEKILI VAR ONLAR NE IS YAPAR YAZIMI OKUR BOL BOL GÜLERLERLER E VIZYON OLMAYINCA BÖYLE GÜLERLER MILLET VEKILLERINE BELEDIYE BASKANINA VALIYE BUMU ZIZIN HIZMETINIZ DÜZCEMIZE HIZMETINIZ SIFIR
Düzceli 5 yıl önce
Mehmet Keleş sadece Çin'e gitsin İngiltere'ye gtsin havadan başka birşey değil yazık Düzce herşeyde geç kalıyor malesef.
topçu 5 yıl önce
bu stat projeleri ihaleleri yapıldığın da düzcenin profesyonel liglerde takımı olmadığından dolayı sadece yapılmadı diye biliyorum. Belki biraz baskı yapılsaydı en az 15bin kisilik bir stad olabilirdi.
duzceli 81 5 yıl önce
sebebi acaba rant yuzunden yillarca bekleyen terminal gibi olmasin bi yer bulamadilar done done sonunda koydular vi yere . vatandas baski yapacak burasi olacak dicek sonra bak ne oluyor.
madur 5 yıl önce
düzce spor varmı ki esnaflardan toplanan paraları yiyenleri şim di ayıklasınlar
misafir 5 yıl önce
onlar yapar biz bakarız
ykuby 5 yıl önce
Hanginiz işi gücü bırakıp destek olmaya gitti de stad bekliyor daha ilk on biri sayamazsınız tribünde herkes dayı bi düzen yok hiç gücünüze gitmesin stad seyir zevkini arttırmak için yapılır bizde ki seyircide iş yok bu stad çok bile
tufan 5 yıl önce
iller genelinde en çok 100/90 oyla gel ama düzceye hiç bir yatırım yok benim düzcem bunu hak etmedi yazık gerçekten çok yazık.. birçok ilde stad yapıldı düzcede ne otogar yapıldı ne yollar düzgün düzeltildi heryer yama çukur ah garip düzcem
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın