banner851

banner614

TAKIMLARDA İSTİKRAR YOK

banner619

TFF 3. Lig. 4. Grupta birçok takım teknik adam değişikliğine giderek kulüplerde gerçekleşen başarısızlıkların faturası teknik direktörlere kesiliyor.

banner846
Spor 16.12.2020, 11:28
1200
TAKIMLARDA İSTİKRAR YOK
banner844

Misli.com 3. Lig 4. Grupta mücadele eden takımların birçoğu teknik direktör değişikliğine giderken bazı takımlarda ise 3. teknik adamla çalışmaların devam ettiği gözlemlendi. 3. Lig 4. Grupta bulunan Adıyamanspor, Ordupsor, Alanya Kestelspor , Karaköprü Belediyespor,  Silivrispor, Sultanbeyli Belediyespor ve Kırıkkale Anadolu takımlarının teknik direktör değişikliğine gittiği gözlerden kaçmadı. Grubumuzda mücadele eden takımlarda bir türlü başarı istikrarı yakalanamazken bu başarısızlığın asıl sebebi ise grubumuzda yer alan teknik direktörlere kesildi.

ÜRETİM ŞART

Grubumuzda birçok takım alt yapıya önem vermeyerek bu tarz kulüpler her yıl borç batağına giriyor ve daha sonra işin içinden çıkılmaz bir hale gelinince teknik direktörlerin istifa ettikleri görülüyor. Kulüp başkanları ve yönetim kurulları alt yapıya vereceği önem ile gelecek yıllarını kurtaracağını görmezden geliyor. Altınordu ve Bursaspor örnekleri gibi alt yapıdan çıkan gençlerin bir fırsat gibi değerlendirilmesi gerekiyor. Yapılacak 5 yıllık plan ile kulüplerin dar boğazdan çıkacağı gibi Türk futboluna birçok genç kazandırılacak.

Yorumlar (0)
22°
parçalı az bulutlu