E. A. telefon görüşmesi yaptığı sırada kendisine hakaret eden ve yüz yüze geldiklerinde kendisini yaralayan şüpheli S.B’ den şikayetçi oldu. Şikayet sonrası Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili şüpheli S.B. hakkında Basit Yaralama ve Hakaret suçundan soruşturma başlatıldı.

E.A,  kendisine hakaret eden ve yaralayan şüpheli S.B ile Depremzedeler için AFAD Tek Yürek Kampanyasına 6 bin TL bağışta bulunması şartıyla uzlaştı.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde: “Soruşturma dosyasının Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaşma Bürosuna gönderilmesinin ardından Uzlaştırmacı tarafından müşteki E.A ile yapılan görüşmede şüphelinin ülkemizde meydana gelen deprem felaketi ile ilgili depremzelere bağış için başlatılan AFAD Tek Yürek Kampanyası’ na 6.000,00 TL bağış yapması şartıyla uzlaşabileceğini beyan etmesi üzerine, uzlaştırmacı tarafından şüpheli S.M ile yapılan görüşmede, bağışta bulunmayı kabul etmiş olup, AFAD Tek Yürek Kampanyası’ na 6.000,00 TL bağışta bulunması nedeniyle dosyada uzlaşma sağlanmış olup, böylece her iki taraf açısından meydana gelen uyuşmazlık gönüllü olarak barışçıl yollarla çözüme kavuşmuş, toplumsal barışa katkı sağlanmış ve yaşanan büyük deprem felaketi nedeniyle depremzedelerin yaralarının sarılması için faydalı bir edim yapılmıştır.”