İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder’in göreve başlamasıyla kent genelindeki uygulama ve denetimlerini sıkılaştıran Düzce Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin mesaisi devam ediyor.  Son olarak Narkotik, Hırsızlık, Ahlak, KOM ekipleri Nusrettin Mahallesi’nde bir süredir takipte olan eve pazartesiyi salıya bağlayan gece saat 01.00 sıralarında operasyon düzenledi.

WhatsApp Image 2023-08-29 at 02.38.20 (2)

Çantaları bahçeye atarak kurtulmak istediler

Evde bulunan şahıslar polise yakalatmak istemedikleri maddeleri evin balkonundan dışarı attı. Bahçede yapılan arama sonucunda 2 çanta içerisinde uyuşturucu içmeye yarayan materyaller ile 3 adet cep telefonu bulundu.

WhatsApp Image 2023-08-29 at 02.38.18

Evin içinde uyuşturucu, bahçesinde çalıntı araçlar bulundu

Evin içinde hassas burunlu köpekle yapılan aramada ise yüklü miktarda uyuşturucu, 3 adet tüfek, 1 adet tabanca ile 30 adet fişek, hassas terazi ele geçirildi. Evin bahçesinde ise çalıntı olduğu düşünülen 1 motosiklet, 1 elektrikli bisiklet ve 2 bisiklet olduğu tespit edildi.

1’i kadın 6 kişi gözaltında

Evde bulunan 1'i kadın 6 şahıs ise polis ekipleri tarafından gözaltına alınırken operasyon yapılan evin kadın şüpheli S.K.’ye ait olduğu anlaşıldı. Çalıntı araçlar çekici yardımıyla yediemin otoparkına götürülürken olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Şüpheli araçtan aranması olan şahıs çıktı

Öte yandan Konuralp bölgesinde devriye gezen ekipler de şüphelenerek bir aracı durdurdu. Yapılan kontrolde aracın sürücüsü Ş.A. isimli şahsın aranması olduğu tespit edildi. Aracı arayan ekipler bir miktar uyuşturucu madde ile birlikte, kurusıkıdan bozma tabanca ve bıçak ele geçirdi. Şahıs ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

KAYNAK: Düzce Son Dakika Haber Ajansı