stat tff (3)Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Düzce Belediyesi ‘Spor Şehri Düzce’ mottosuyla başlattığı yatırım ve organizasyonlarını sürdürürken şehrin güneyinde tamamlanması için gün sayılan Şıralık Spor Kampüsü’nün kullanıma açılmasına az bir süre kaldı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün titizlikle üzerinde durduğu ve Düzcespor’un maçlarına ev sahipliği yapması planlanan Şıralık Spor Kampüsü’nün son konuğu Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yetkili isimler oldu. Stat özellikleri ve donanımları bakımından kontrol yapan yetkililer belli noktaların fotoğraflarını çekerek belediye yetkililerinden bilgi aldı.

stat tff (1)

stat (1)

TOPLANTI (5)

“DÜZCESPOR’UN BELEDİYEMİZE YILLIK MALİYETİ 4 MİLYON TL’DİR”

Öte yandan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, gazetecilerle bir araya geldiği organizasyonda; Düzcespor konusunun da gündemi meşgul etmesi üzerine konu hakkında açıklama yaptı. Başkan Özlü, inşa edilen stadın tüm standartlara uygun halde olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Düzce’nin her konusu bizi ilgilendirir. Bu çerçevede Düzcespor da bizi ilgilendirir. Takımın sahibi Düzceliler’dir. Bir arkadaşımız yapar, sonra bayrağı devreder başka bir arkadaşımız yapar. Emin olun; Düzcespor sahipsiz kalmaz. Biz de bu süreçte sağlayacağımız katkı neyse sağlayacağız. Daha önce de katkı sağladık. Ben şunu söyleyeyim; Düzcespor’un şu andaki tesisleri belediyenin tesisleridir. Bu tesislerin bakımı, onarımı, elektrik, suyu, doğal gazı tamamen belediye tarafından karşılanmaktadır. Bize yıllık maliyeti 4 milyon TL civarındadır. Biz bunu yapıyoruz. Bakın; TFF’den bir arkadaşımız şu an bizim misafirimiz. Ben Mehmet Bey’i aradım rica ettim, başka işleri olmasına rağmen Düzce’ye geldi. Şu anda stadın son kontrollerini yapıyor. Güvenlik, TFF standartları bakımından kontrol ediyor. Bizim inşa ettiğimiz stat TFF standartlarına uygun bir stattır. Sabahtan geldi ve inceledi, bize bir liste verdi; ufak tefek şeyler onları halledeceğiz. TFF’nin onayından sonra bu stadı hizmete açacağız. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Paniğe gerek yok, burada işimizin başındayız, Düzcespor’u da yalnız bırakmayız. Sizlerden ricam duyduğunuz her şeye inanmayın, hepinizde telefonum var. Beni arayın ben size doğrusunu anlatayım.”

SEDAT CENGİZ, KARAMAN FK’YE KARŞI FORMA GİYEMEYECEK SEDAT CENGİZ, KARAMAN FK’YE KARŞI FORMA GİYEMEYECEK

“YÖNETİM KONUSUNU YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Düzcespor’un istifa eden yönetimi hakkında açıklamada bulunan Başkan Özlü, başarılı bir yönetim sergilediklerinin altını çizerek şunları söyledi: “Düzcespor konusu var, konuşuluyor. Bizim destek olmadığımızı iddia ediyorlar, bu tamamen yalandır. Bir yönetim vardı, istifa etti. Başarılı bir yönetimdir, takımı üçüncü ligden ikinci lige çıkarmıştır. Kendi iradeleri ile istifa ettiler. Bunun hukuki süreci nedir? Ben görüştüm, divan başkanı, vali ve ilgililer ile inşallah bugünlerde bir kayyım görevlendireceğiz. Bu kayyım takımı genel kurula götürecek. Bir süre görevde kalacak. Bu konuya meraklı ve ilgili tanınmış bir isimlerle görüştük. Devlet kanadından gelen var, özel sektörden gelen var. 5 kişilik kayyım mahkeme kararı ile atanacak.”