Düzcespor taraftar grubu olan Kırmızı Şimşekler Derneği her yıl düzenledikleri Ramazan iftar buluşma geleneğini bu yıl da bozmadı.

WhatsApp Image 2023-04-19 at 21.42.58

Dernek Başkanı Emir Kiraz ve kurmayları tarafından, Bahçeşehir Bağlantı yolu üzerinde bulunan lüks bir restoranda gerçekleştirilen iftar davetine yüzlerce taraftarın yanı sıra birçok tanıdık sima da katıldı.

Türkiye 2.’si olarak kente büyük bir gurur yaşatan Düzcespor U19 takımının da davet edildiği organizasyona, Düzcespor’lu eski futbolcular, altyapı yöneticileri de katılım sağladı.

Düzcespor’a gönül veren onlarca Düzceli ’nin katıldığı organizasyona Ak Parti Düzce Milletvekili Adayı Ercan Öztürk de gecikmeli olarak katılım sağladı.

WhatsApp Image 2023-04-19 at 21.42.58 (1)
Kiraz: Düzcespor bizim için her zaman bir aşktır.


Düzenlenen görkemli davete ilişkin Öncü Haber Mikrofonuna konuşan Dernek Başkanı Emir Kiraz;

“Biz her sene iftar programı veriyorduk, Kırmızı Şimşekler olarak bir aile olduğumuz için. Bu senede ani olarak karar verdik, geleneksel olarak 7’nci iftarımızı kutluyoruz. Burada bulunan herkese çok teşekkür ederiz. Bir taraftar grubu olarak elimizden gelen imkânlarla Düzcespor’u destekliyoruz. Her senede yapıyoruz bunu. Bu programa da sağ olsun kardeşlerimiz, abilerimiz, dostlarımız, topçularımız, yönetimimiz katılıyor her sene.

WhatsApp Image 2023-04-19 at 21.42.57

Takımımız Afyon’da 1-0 galip geldi. Başkanımız, taraftarlar, topçular yönetim Afyon’dan geri dönüyorlar. O yüzden yetişemediler ama onlarda bizlerle beraberler şu anda. Onlara tekrardan başarılar diliyoruz. U-19 Takımı’na da çok teşekkür ediyoruz, Türkiye 2’ncisi oldular. Onlar bizim gururumuz. 1 tane Düzcespor var, başka Düzcespor yok. Düzcespor’un çatısı altında her zaman birlik beraberlik olduğu sürece, biz her zaman başarıya gelmişizdir.

WhatsApp Image 2023-04-19 at 21.42.54 (1)

Bu takım Bal Ligi’ndeyken de biz vardık, 3’üncü Lig’deyken de biz vardık, 2’nci Lig’deyken de biz varız, Alla nasip ederse Süper Lig’de de biz olacağız. Birlikte olursak takım olarak da, Düzcespor olarak da iyi yerlere gelebiliyoruz. Birlik beraberlik olmazsa hiçbir yere gelme şansımız yok. Bizim birliğimiz de bir, beraberliğimiz de bir, çatımız da bir. Bize Düzcespor aşkı babadan geliyor, deden geliyor, bizim sonradan görme bir aşkımız yok. Düzcespor bizim için her zaman bir aşktır.” İfadelerini kullandı.

"Bu başarıyı taraftarımıza armağan ediyoruz."

Düzcespor U19 takımına Türkiye 2.’liği yaşatan U19 Teknik Direktör Kenan Özen şunları söyledi;

“Biz Sayın Başkanımız Gökhan Kapoğlu geldikten sonra, bizi göreve getirdi. Biz 2 buçuk yıldan beri hem futbol okulu hem de üst tarafta hiç şikâyet etmeden, eksiklerimizi çok gündeme getirmeden sürekli çalışıyoruz. Biz aslında bu başarıyı 5-6 yıl sonra bekliyorduk ama 2’nci senemizde geldi. Bu memleket için şampiyon olmayı çok istedik ama finaldeki rakibimizde fena bir takım değildi. Kazanabilirdik, istediğimiz sonuç ortaya çıkmadı ama Türkiye 2’ncisi olarak tarihte ilk kez o kupayı Düzce’ye getirdik. Organizasyon çok güzel bir organizasyon! O yüzden çok mutluyuz. En güzel şey birlikte olmak, birlikte hareket etmek! Bizi başarıya götürecek şeyde bu birliktelik olacak bence. O yüzden herkese çok teşekkür ediyorum.”

Öztürk: Düzcesporumuz’u hak ettiği yerlerde görürüz İnşallah.

Düzcespor taraftarlarını hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız diyen Ak Parti Milletvekili Adayı Ercan Öztürk ise şunları söyledi;

“Allah bozmasın diyoruz. Ramazan birlik, beraberlik ayıysa burada birlik, beraberlik var. Ete kemiğe bürünmüş hali. Bu gençler yağmur, çamur demeden takımına sahip çıkarak aslında Düzceli ’lik gururunu yaşatıyorlar. Hepsi bizim çok kıymet verdiğimiz, çok kıymetli kardeşlerimiz. Biz de elimizden ne geliyorsa onlar için yapacağız. Hep birlikte hem Düzce’mizi hem de Düzcesporumuz’u hak ettiği yerlerde görürüz inşallah.”

İftar daveti, taraftarların hep bir ağızdan Düzcespor için tezahüratlar yapması ve toplu hatıra fotoğrafları çekilmesinin ardından sona erdi.

Haber – Ahmet Çelik