Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi ve Düzce Kent Konseyi ortaklığında gerçekleştirilen ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Tarım Paneli’ konusunda uzman paydaşların katılımıyla gerçekleştirildi. Panelde Düzce Belediyesi’ni temsilen konuşan belediye iştiraki BelTur A.Ş. Genel Müdürü Erdem Yılmaz, Başkan Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla Düzce’deki atıl arazilerin tarımsal üretime açıldığını belirterek, “Belediyemizin tüm imkanlarını seferber ediyoruz. Tarladan sofraya mottosu ile çalışıyoruz. Sürdürülebilir tarım yapma gayretindeyiz.” ifadelerini kullandı.
 

ASGARİ ÜCRETTE GÖZLER İLK TOPLANTIDA ASGARİ ÜCRETTE GÖZLER İLK TOPLANTIDA

Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi ve Düzce Kent Konseyi ortaklığında gerçekleştirilen ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Tarım’ etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen tarım paneli, Düzce Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.


Panele ve davetli konuşmacıların değerlendirmelerine ilişkin Düzce Belediyesi’nden yapılan bilgilendirmede şunlar kaydedildi: “Şüheda Omurca’nın moderatörlüğünde düzenlenen panel, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Düzce Kent Konseyi Başkanı Av. Arb. Ali Dilber 4. Tarım Paneli ve Kent Konseyi - Kadın Meclisi Tarım ve Hayvancılık Çalışma Grubu tarafından yürütülen Tarım Sokağı’na katılım sağlayanlara teşekkür etti.

tarım paneli (7)“Tarladan sofraya mottosu ile çalışıyoruz”
Düzce Belediyesi iştirak şirketi BelTur A.Ş. Genel Müdürü Erdem Yılmaz, Düzce Belediyesi’nin gerçekleştirdiği tarımsal faaliyetlere yönelik gerçekleştirdiği paylaşımında, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla Düzce’deki atıl arazilerin tarımsal faaliyetlere yönelik değerlendirildiğini, FÜPAŞ arazisi olarak bilinen bölgenin de tarım ürünleri noktasında kullanıldığını, şehrin birçok bölgesinde gerek tarımla uğraşan çiftçiler gerekse de kurumlarla işbirliği içerisinde çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade etti. Yılmaz, “Belediyemizin tüm imkanlarını seferber ediyoruz. Ekmeklerimizi kendimiz üretiyoruz. 62 çeşit ürünle e-ticaret sitelerinde yerimizi aldık. Düzce’yi ve ürünlerini tanıtıyoruz. Tarladan sofraya mottosu ile çalışıyoruz. Sürdürülebilir tarım yapma gayretindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Panelde, daha sonra sırasıyla Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Nilüfer Kadın Kooperatifi, Düzce Tarım ve Kadın Kooperatifi, Düzce Valiliği İl Özel İdaresi ve Kadın Girişimciler ‘Tarımsal Faaliyetler’ başlıkları altında bilgi sunumu gerçekleştirdi.

‘Tarımda Girişimcilik ve Kadın Hikayeleri’ konusunun işlendiği panelin sonunda ise günün anısına toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirilerek, panelistlere teşekkür belgesi takdimi gerçekleştirildi.