KOMİSYON ÜYE SEÇİMLERİ YAPILDI KOMİSYON ÜYE SEÇİMLERİ YAPILDI

Ana muhalefet CHP’nin Düzce’deki ağır toplarından olan ve il yönetiminin engellemesi sonucu Düzce Belediye Başkan Adayı olarak gösterilemeyen Rıdvan Bilgin, atalarından miras kalan ‘Mahallene sahip çık’ kültürü gereği Aziziye Mahallesi’ni ziyaret eden her adayın halkla buluşmasına katıldığını belirterek, İYİ Parti Adayı Mehmet Keleş özelinde kendisine yönelik algı operasyonu yapılmasını eleştirdi. Mahalleye her gelen siyasetçiyi misafirperverlikle ağırlamayı kendisine görev ve atalarına borç bildiğini vurgulayan Bilgin, “Görev bilinciyle yapılan halk buluşmasındaki söz konusu fotoğrafa ilişkin uydurulan başarısız senaryoların kasıtlı bir siyasi manipülasyon amacıyla yazıldıklarını çok değerli Düzceliler ile paylaşmak istiyor, tüm halkımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

CHP Düzce Belediye Başkan adayı gösterilmesine kesin gözüyle bakılırken, il yönetiminin tabanı ve sokağı değil ‘Ben ne dersem o olur’ anlayışını benimsemesi nedeniyle seçim yarışına dahil etmediği partinin emektar ismi Rıdvan Bilgin, hakkında ortaya atılan iddialara yaptığı yazılı açıklama ile yanıt verdi.

Atalarının doğup büyüdüğü ve ikamet ettiği Aziziye Mahallesi’ni seçim sürecinde ziyaret eden her adayı takip ettiğini belirten Bilgin, son olarak mahallede seçmenle buluşan İYİ Parti adayı Mehmet Keleş üzerinden bazı basın organlarının hakkında karalama kampanyası yürütmek istenmesine tepki gösterdi.

“Taş üstüne taş koyacak herkesle konuşmayı, görüşmeyi siyasi bir sorumluluk olarak görüyoruz”

Bilgin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Son dönemde, kendine gazeteci sıfatını yakıştıran ama aslında tetikçilik yapan, kendi itibarsızlıklarını başkalarına itibar suikastı düzenleyerek telafi etmeye çalışan densizlere her ne kadar cevap vermemeyi uygun görsem de, dün Düzce basınında çıkan bazı haberlerden sonra bir açıklama yapma zarureti doğmuştur.

Cebi doldurulunca verilen her talimatı görev bilmeye alışkın, mesleki etik ve ahlaktan yoksun olan bu şahısların en büyük hatası; herkesi kendileri gibi basiretsiz, karaktersiz ve uzaktan kumandayla kontrol edilen oyuncaklar olarak görmeleridir. Düzce’nin ve Düzce halkının faydası için çıktığımız bu uzun yolculukta ne kimseden talimat aldım ne de Düzce halkının yararına olmayan bir işin içinde bulundum. Söz konusu omurgasız şahıslardan bu konudaki duruşumuzu anlamalarını beklemek, onlara kapasiteleri üzerinde bir sorumluluk yüklemek olacağından konuyu Düzce halkının takdirine bırakmayı doğru buluyorum.

Gerçekleşen söz konusu mahalle toplantısına gelirsek; adaylık sürecimiz olumlu sonuçlanmamış olsa dahi, atalarımın ve dedelerimin ikamet ettiği, bana aynı memleketim Düzce gibi, onlardan emanet kalan Aziziye Mahallesi’ni ilgilendiren bir toplantıya katılmak, benim en doğal vatandaşlık görevlerimden biridir. Yalnızca Mehmet Keleş değil, davetini aldığım almadığım, haberim olan veya olmayan her adayın toplantısına da aynı vatandaşlık bilinciyle katılmayı, Mehmet Keleş’e sorduğum gibi diğer tüm adaylara da mahallemizin geleceğini ilgilendiren proje ve vaatleriyle ilgili sorular sormayı, her gelen adayı da aynı misafirperverlikle ağırlamayı kendime görev, atalarıma ve dedelerime borç, Düzce halkına ve gelecek nesillere hizmet olarak görürüm. Biz Düzce ve Düzce halkı için, parti veya isim ayırt etmeksizin taş üstüne taş koyacak herkesle konuşmayı, görüşmeyi siyasi bir sorumluluk olarak görüyoruz. Görev bilinciyle yapılan halk buluşmasındaki söz konusu fotoğrafa ilişkin uydurulan başarısız senaryoların kasıtlı bir siyasi manipülasyon amacıyla yazıldıklarını çok değerli Düzceliler ile paylaşmak istiyor, tüm halkımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”