Düzce Belediyesi, geçtiğimiz aralık ayı içerisinde 696 sayılı KHK ile kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili bünyesinde başlattığı çalışmalarda sona yaklaştı.

Bu kapsamda taşeron işçi olarak çalışan personelin işçi statüsünde kadroya alınmasına ilişkin süreçte mülakat aşamasına gelindi. Kadroya geçmek için başvuru yapan işçilerden başvurusu kabul edilenlere yönelik birebir mülakatlara bugün başlandı. Geçtiğimiz ay başvurusu kabul edilenler ile reddedilenleri içeren listeleri panoya asan Düzce Belediyesi, verilen itiraz sürecinin de tamamlanmasının ardından bünyesinde çalışan 800 işçinin kadroya geçmesi noktasında son adım olan sözlü sınav sürecine başladı.

Mülakat komisyonunda Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Elif Sezer Cebar, Mali Hizmetler Müdürü Okan Özkasap, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Yasemin Özel Uğurluçelik, Destek Hizmetler Müdürü Ümit Bayraktar ile Düzce Valiliği’nden bir yetkili bulunuyor. Düzenlenen mülakat takvimi çerçevesinde gerçekleştirilen görüşmelerin 20 Mart’ta tamamlanması planlanıyor.

Haber: C. ÜSTÜNER