Kırmızı lacivertli ekibin teknik adamı Şentürk, geçtiğimiz deplasmanda grubun şampiyonluk adaylarından biri olan Amed sportif faaliyetlere karşı oynadığı maçı haftalık basın açıklamasında değerlendirdi.

Basın açıklamasında Şentürk, deplasmanda yaşanan mağlubiyet hakkında “yine karşınızda kazanan bir takımın teknik direktörü olarak çıkmayı çok isterdim doğrusu. Ama maalesef bunu bu hafta başaramadık. Futbol böyle bir şeydi zaten. Zaman zaman istediklerimizi yapamıyorsunuz. Zaman zaman istediğinizi elde edemiyorsunuz. Ama hayat da devam ediyor daha önümüzde oynanacak çok maç var. Kazanılacak çok maç var. Ulaşılacak hedefler var ve kararlı bir şekilde oraya doğru ulaşmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Düzce cam Düzcespor’un çalışma süreci ve oynanan oyun hakkında Şentürk “Bu biraz çalıştığımız sürenin kısalığından kaynaklanıyordu. Oyunu ikinci bölgede kabul edip rakibi biraz geride karşılayıp geride derken ikinci bölgede karşılayıp rakibin kendi sahasında pas yapmasına imkân tanıyoruz ve onları ileriye doğru kullandıkları toplarda araya girerek takım halinde Tek blok halinde. Yani savunma orta saha, forvet gibi bir ayrım gözetmeden, maçlarımıza baktığınız zaman bunu mutlaka görürseniz tek blok halinde oynamaya çalışıyoruz.

Şimdi mazeret üretmek istemiyorum ama gerçekleri tespit ettiğimiz bazı doğruları söylersek bazı şeylerin daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum. Biz antrenmanlara başladığımız tarih en iyi ihtimalle 4 Temmuz'du. 7,8 oyuncu ve 12 genç oyuncumuzla 19 ya da 20 kişi idmana çıkmıştık. Ayın 14’ün den itibaren tam takım olarak çalışmaya başladık.

Atakan'la Oğuzhan daha sonra aramıza katıldı. Bugün yani hafta sonu mücadele ettiğimiz Amedspor takımı 12 Temmuz'dan bu yana çalışıyor. Yani bizden bir aydan fazla önce çalışmaya başlamış.

Normal koşullarda Düzcespor kulübü sezona her zaman olduğu gibi yolunda giderek başlasaydı eminim Düzcespor Kulübü de hiç olmazsa 15 Temmuz'da çalışmalara başlayacaktı. Çünkü 6-8 hafta civarında çalışılması gereken bir süreç bu. Bunu şunun için söyledim. Mazeret üretmiyoruz biz çok iyi çalıştık.” Açıklamasında bulundu.

Deplasmanda sıcak bir ortam bulamadığını dile getiren Şentürk konuşmasında “Oyuncularıma karşı yapılan bazı tavırlar vardı. Sedyeyle sahaya oyuncumu çıkartmaya gelenler, oyuncumun sedyeden attı.  Golden sonra sahaya girerek oyuncumun üstüne yürüyenler vardı. Falan gibi hoş olmayan birtakım ortamlara iç içeydik. Tatbiki bunlar bizim oyunumuzu etkilemedi” Sözlerini söyledi.

Editör: Emirhan Töngel