CHP İl Başkanı Semih Cemşit, 23 Kasım 2022’de meydana gelen 5,9’luk depremde hasar alıp tadilatına başlanmak üzere tahliye edilen okulların hala hizmete açılmamış olmasına, çektiği video ile tepki gösterdi.

Eğitim başarı sıralamasında Düzce’nin lokomotif okulları olan Turgut Özal Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi’nin hala kapalı olmasına dikkat çeken Cemşit, bu okulların önüne giderek video çekti.

Çektiği videoda okulların akıbetini sorgulayan Cemşit, önlem alınmadığı takdirde vahim tabloların ortaya çıkabileceğine dikkat çekerek şunları söyledi:

 “Düzce’de eğitimin geldiği durumu sizlerin de görmesini istedim. Düzce’nin en başarılı okullarından Turgut Özal Anadolu Lisesi, Düzce Fen Lisesi altılı bir durumda! Bu binaların ne olacağı belli değil. Burada öğrenim gören öğrencilerimiz birçok farklı okullara dağıtıldılar. Oradaki binalar boş, binalar sahipsiz bir şekilde ve binalarla alakalı ne yapılacağını kimse söylemiyor. Velilerin ve öğrencilerin durumlarını en başından beri takip ediyorum.” dedi.

Kasım ayında yaşanan depremden sonra belirsizliğin hala devam ettiğini dile getiren Cemşit , “Bu binaların yıkılıp yerine yeni binalar yapılarak Düzce’de eğitimin ayağa kaldırılması bizler için çok önemli bir konu. Buradan Milli Eğitim Müdürümüze ve Sayın Valimize sesleniyorum. Ne olursunuz bu öğrencilerin sesini duysunlar. Bir an önce okulların yapımına başlasınlar.” şeklinde konuştu.

Covid döneminde öğrencilerin uzaktan eğitimle eğitimlerini tamamlamak zorunda kaldıklarını belirten Cemşit,” Önümüzde çok ciddi bir sınav var, üniversite sınavı. Bu sınavda çocuklarımıza başarılar diliyorum. İnşallah hayal ettikleri hayalini kurdukları meslekleri edinebilecek okulları kazanırlar ve ben buradan hepsine başarılar diliyorum.” dedi.

Haber – Ahmet Çelik