Her yıl Ramazan Bayramı öncesinde Düzce’de de Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri terminaller de ve ana yollarda uygulama gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Ramazan Bayramı öncesinde Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yolcu otobüslerine emniyet kemeri denetimi gerçekleştirildi.

WhatsApp Image 2023-04-19 at 14.29.53 (4)

Gerçekleştirilen uygulamada minik yolculara da trafik şube ekipleri tarafından kırmızı düdük, boyama kitabı ve çikolata hediye edildi.

WhatsApp Image 2023-04-19 at 14.35.57

Trafikten sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Bayram Derman denetimlerin artarak otogarlarda ve ana yollarda devam edeceğini belirterek, özellikle sürücüleri hız yapmaları konusunda uyardı. Bayram sözlerine şöyle devam etti:

“Her bayram olduğu gibi Düzce İl Emniyet Müdürlüğümüz otogarlarda, yollarda denetimlerini sürdürmektedir. Bu bayramda da bayram öncesi başlayan tedbirlerimiz bugünlerde artarak devam etmektedir. Vatandaşlarımızın bayramını huzurlu, güven içinde geçirebilmesi için kazasız belasız yolculuklarını yapabilmeleri için denetimlere ağırlık verilmektedir. Emniyet kemelerini kontrol etmekteyiz, şoförlerin sürüş sürelerine de arkadaşlarımız bakmakta. Yine biz size güveniyoruz sloganıyla beraber sürücülerimiz uyarılmakta ve denetimlere ağırlık verilmektedir.

cd807d19-2e96-4b72-979f-a45011d03cb5

Yolcu olan çocuklara da kırmızı düdük, yapbozdan ürettiğimiz boyama kitaplarımız, elimizde olan materyallerden bakanlığımızın taahhüt ettiklerini dağıtmaktayız.

Şehrin tamamında bu denetimler yapılmaktadır. Ancak şehirlerarası otogarlarda da denetimlere ağırlık verilmektedir.”

HABER- NALAN TAYYAR

GÖRÜNTÜ- AHMET ÇELİK