Otoban köprüsünün ulaşıma açılmasının ardından zor durumda kalan esnaflar için umut ışığı olan Bolu Dağı Tüneli Alışveriş Merkezi'nde çalışmalarda başladı. Bolu Dağı Tüneli'nin yanındaki 630 dönüm arazi üzerine yapılacak alışveriş merkezi ve dinlenme tesisleri 75 milyon dolara mal olacak. İnşaatın 24 ayda tamamlanması öngörülüyor.

Bolu Dağı Tüneli'nin geçen yıl ulaşıma açılmasının ardından D-100 Karayolu Bolu Dağı geçişindeki birçok tesis kapanırken, bazıları personel sayısını azaltmıştı. Karayolları Genel Müdürlüğü, gelişmeler üzerine Tem Otoyolu Bolu Dağı geçişinin yapımını üstlenen bir firmanın şantiye olarak kullandığı tünel kenarındaki 630 dönümlük arazinin dinlenme tesisi ve alışveriş merkezi yapılması için onay vermişti.

Karayolları Genel Müdürlüğü, projelerin hazırlanmasının ardından ihale sürecini başlattı. Bolu Dağı'nda bulunan 56 esnaf bir araya gelerek Bolu Dağı AŞ isimli şirket kurdu. Bolu Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Adnan Daylan'ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı şirket, 630 dönüm üzerine yapılacak, içerisinde alışveriş merkezi, dinlenme tesisi ve 5 yıldızlı otelinde bulunacağı tesisin ihalesine girdi.

İhaleyi 90 bin metrekarelik kapalı alana 75 milyon dolarlık yatırım yapacağını taahhüt eden Bolu Dağı AŞ kazandı. Yapılan ihalenin ardından 24 ay içinde tamamlanarak hizmete açılması beklenen alışveriş merkezi için çalışmalarda başladı.