Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Okan Kaltu, Şıralık’ta bulunan Güney Spor Kampüsü’nde yeni sezon hazırlıklarına başlayan Düzcespor oyuncularını ve heyetini ziyaret etti. Antrenmanı izleyen Kaltu, Düzcespor kayyım yönetimi ile birlikte hem yönetim hem de teknik kadro düzenlemesi için hızlı bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

AW946638_02

Kaltu, Düzcespor’un başına geçtiklerini Düzcespor’un kayyıma kaldığını, kayyıma kalanların kesinleştiğini ve bundan sonra bütün mesailerini Düzcespor için harcayacaklarını ifade etti.

Antrenmanlar sırasında yeni teknik kadronun başındaki ismin belirlendiğini söyleyen Kaltu, “Anlaştığımız hoca büyük bir ihtimalle Düzce’de olacak, ekibiyle beraber gelecek. Onun yaptığı noktasal tespitlerle, takımın fotoğrafını çekecek. Tesisleri çok beğendiler. Yapacağı çalışmalar sonrası bize vereceği bilgilerle gerekli transferleri hızlı bir şekilde yapıp elimizde olan futbolcularımızı da çağıracağız. Bu hafta içinde bu çalışmaları yapacağız. Onlar da gelecek bir anlaşma yapacağız. Takımda kalan kalacak gitmek isteyen de olabilir, hesap kitap yapacağız. Hiç kimsenin hakkını yemeden geriden gelen bu takımı lige hazırlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Eski yönetimde olduğu gibi bu altyapıya da destek vereceklerini söyleyen Kaltu şunları söyledi:

“Bu takım; U19 geçen yıl Türkiye Finalleri’nde final maçına çıktı ve o maçta yenilerek ikinci oldu. Çok yetenekli çocuklarımız var bizim. Kenan Hoca’nın eşliğinde yarın gelecek hocaya teslim edeceğiz takımı. Şimdiden idmanlara başlattık ki altyapıdan gelenler de takıma ısınmış olsun. Geçmiş yönetime de teşekkür ediyorum gerçekten. Bu altyapıda çok büyük emekler var. Çocukların hepsi iyi futbolcu, Düzce’mizin evlatları. Yeni gelen hocamız da büyük ihtimal bu çocukların içinden takıma takviye yapacak.  Aynı eski yönetimde olduğu gibi bu altyapıya desteğimizi göstereceğiz, ne gerekiyorsa yapacağız.”

TFF denetimi sonrasında eksik olan kısımların hemen tamamlanması için çalışmalara hız verdiklerini söyleyen Başkan Yardımcısı Kaltu stadın yeni sezona tamamen hazır olduğunu ifade ederek “Tesislerimiz çok güzel, stadımızı bitirdik. Dün gece itibarıyla asfaltlama da bitti, otopark şeritleme kaldı. TFF’den gelen yetkililer stadı çok beğendiler. Bir iki ufak eksik dışında yani bu asfalt vardı, otopark yerleri vardı. Onları da dün gece itibariyle bitirmiş olduk. Stadımız, antrenman sahalarımız, tesisimiz tamamıyla lige hazır, biz de hazırız. Yarın hocamız gelsin, tespitlerini yapsın. Transfer çalışmalarını hızlı bir şekilde bitirip en kısa zamanda kamp yapıp lige yetişir hale geleceğiz.” dedi. ÖNCÜ HABER/ İHA