Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde başarılı operasyonlarla adından söz ettiren Prof. Dr. Serkan Torun, başhekimliğin ardından bir üst düzey görev daha üstlendi. Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir’in hastaneye yönelik gelen şikayetleri minimuma indirmek amacıyla başlattığı revizyon kapsamında 2022 yılının son aylarında Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi başhekimliğine getirilen Torun, artık Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı görevini de yürütecek.

F5NR0XoWAAA72nS

Gastroenteroloji alanında gerçekleştirdiği tıp literatürüne giren işlemlerle Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin adını dünyaya duyuran Prof. Dr. Serkan Torun’un dekanlık görevine gelmesi ile birlikte Düzce Üniversitesi’nin ‘bölgeye hizmet’ hedefini daha etkin şekilde yerine getireceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Öte yandan Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, vekaleten yürüttüğü tıp fakültesi dekanlığı görevini düzenlenen devir teslim töreni ile Başhekim Torun’a devretti. Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, törende tıp fakültesi dekanı olan Serkan Torun’a yeni görevinde başarılar diledi.

363396816_755367379925356_4092508634412036024_n

Sözbir, yaptığı açıklamada, “Üniversitemiz Tıp Fakültesinin dekanlık devir teslim törenini gerçekleştirdik. Üniversitemiz Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Serkan Torun'un Tıp Fakültesi Dekanlığı görevinin hayırlı olmasını temenni ediyor, yeni görevinde sayın Torun'a başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Yeni görevlendirme yapılana kadar Dekan Prof. Dr. Serkan Torun’un başhekimlik görevine devam edeceği öğrenildi. Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir’in danışmanı olan ve aynı zamanda tıp fakültesi dekan yardımcısı olarak görev yapan Doç. Dr. Cengiz Tuncer’in de kendi ekibini oluşturana kadar Dekan Torun’a destek vereceği bilgisi edinildi.