Akademik takvimin açıklanmasıyla hem spor hem gençlik hizmetleri hem de yurt tarafıyla sezona hızlı bir şekilde başladıklarını belirten İsa Yazıcı, “Düzce’de 10 bin 500 yurt kapasitemizle birlikte yaklaşık 10 bin kayıtlı öğrencimize hizmet ediyoruz. Spor salonlarımızda sporcularımız, gençlik merkezlerimizde faaliyetlerimizle güçlü bir şekilde sezona başlamış olduk. Hem yurtlarımızdaki gençlerimizin can sağlığı, gıda güvenliği konusunda ve diğer konularda işlerimize odaklanmış durumdayız.” açıklamalarında bulundu.

IMG_4640

Düzce ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün çalışmalarına daha titiz bir şekilde devam edildiğinin altını çizen Yazıcı, “Gençlerin dilek ve şikayetlerini mutlaka dinliyoruz. Bizzat yurtlara giderek dert ve şikayetleri dinliyoruz. Ufak tefek problemler tabi ki oluyor. Bunları çözmek için gayret ediyoruz. Spor salonlarımızda da ihtiyaç ve talepler oluyor. Birtakım tadilatlar ve bakımlar yapıldı. Kaynaşlı’daki spor salonumuzun güncellemeleri oldu. Şıralık’taki spor kompleksimizle ilgili Belediye’yle çalışıyoruz. Dikkatli bir şekilde işimize odaklanmış durumdayız.” ifadelerine yer verdi.

IMG_4643

12 TAKIM KATILDI 12 TAKIM KATILDI

“Yurtlarımıza 76 adet kurs açtık”

Yurtlarda kalan ve gençlik merkezlerine gelen gençlere akademik eğitimler dışında da sosyal becerilerini arttıracak, kişisel gelişim sağlayacak kursların verildiğini dile getiren Yazıcı, “Hem yabancı dil kursları hem akademik derslerini destekleyecek kurslar aynı zamanda geleneksel, kültürel değerlerimizi öğretecek kurslar veriyoruz. Ebru sanatından tutun Osmanlıca kurslarımıza kadar yurtlarımızda 76 adet kurs açtık. Ayrıca spor tarafıyla, gençlik merkezi atölyelerinde de ciddi çalışmalarımız var. İnşallah bu ayın sonunda ilk çalışmalarımızın meyveleri çıkacak. Biz de bu çalışmaları Düzce kamuoyuna ve gençlerimize sunmuş olacağız. İşimize odaklanarak hem sporcularımıza hem de gençlerimize hizmet etmeye gayret ediyoruz. Titizlikle ve daha dikkatli bir şekilde işimize odaklandık.” ifadelerini kullandı.