Düzce’de heyelan risklerinin giderilmesi için gerekli olan iş makinesi ihtiyacı, kentsel dönüşümdeki çalışmaların hızlandırılması ve çevre kirliliğinin önlenmesiyle alakalı hibe araç ve gereç desteği amacıyla, Düzce Valisi Selçuk Aslan, AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, ve beraberlerindeki Düzce heyetiyle birlikte bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’yi TBMM’de bulunan çalışma ofisinde ziyaret etti.

Ziyaret 3

Ziyaret sırasında Düzce’nin başlıca sorunları arasında yer alan, yaz aylarında aşırı yağışlardan meydana gelen sel ve heyelan riskleri için gerekli olan ekipman, 23 Kasım 2022 Tarihinde meydana gelen Düzce Depremi sonrası kentsel dönüşüm çalışmaları ve Akçakoca’da devam eden sahil şeridini işgal eden işletmelerin yıkımı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Ziyaret 2

Ayrıca görüşmede Vali Aslan, İl Özel İdaresi başta olmak üzere Çilimli, Gümüşova ve Yığılca Belediyeleri’nin önem arz eden ihtiyaç ve taleplerini Bakan Özhaseki’ye anlatarak, Çevre ve Şehircilik konularında planlanan projeler için destek istedi.

SENİ DÜZCE’DE TEMSİL EDENİN SİCİLİNE BAKILMAZ MI FATİH ERBAKAN? SENİ DÜZCE’DE TEMSİL EDENİN SİCİLİNE BAKILMAZ MI FATİH ERBAKAN?

Ziyaret 1

Yapılan görüşme ile ilgili sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulunan AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk,  “Sayın Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye ihtiyaçlarımız ile taleplerimizi ilettik. Sayın Bakanımıza; ilgi ve alakaları için müteşekkirim. İl Özel İdaremiz başta olmak üzere Çilimli, Gümüşova ve Yığılca Belediye'mizin önem arz eden ihtiyaç ve taleplerini görüştük, Çevre ve Şehircilik konularında planladığımız projeler için destek istedik. Heyelan risklerinin giderilmesi için gerekli olan iş makinesi ihtiyacı, kentsel dönüşümdeki çalışmaların hızlandırılması ve çevre kirliliğinin önlenmesiyle alakalı hibe araç ve gereç talep ettik. Düzce'mize gösterdiği ilgi ve alakaları için Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Editör: Zeki Aşıkoğlu