İŞTE 2 YILIN İŞSİZLİK HARİTASI İŞTE 2 YILIN İŞSİZLİK HARİTASI

Düzce Belediye Meclisi Haziran ayı ikinci toplantısı, dün akşam Belediye Başkan Vekili Ali Dilber Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Toplantıda, Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş toplu taşıma ücretlerine yapılacak zam kararı, meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi.

Buna göre; Tam Bilete yüzde 33 zam yapılarak 18 TL’den 24 TL’ye,  öğrenci bileti 10 TL’den, 15 TL’ye, tek kullanımlık bilet ise 18 TL’den, 27 TL’ye, Kredi Kartı ile biniş, 18 TL’den 25,50 TL’ye yükseltildi.

Aynı zamanda kart satış ve vize ücretlerine de zam yapıldı. Yapılan zamla birlikte, tam kart satış ücreti 80 TL’den 100 TL’ye, 65 yaş ve engelli kart fiyatları 120 TL’ye, bir yıllık vize ücreti 50 TL’ye, iki yıllık vize ücreti ise 100 TL’ye çıkartıldı.

Mazot desteği kaldırıldı

Yapılan zamlarla birlikte, Düzce Belediyesi’nin Düzce Ulaşım A.Ş ve kooperatif toplu taşıma araçlarına sağladığı mazot desteği de kaldırıldı.

Yapılan zam Boğaziçi Halk Otobüslerinde bugünden itibaren hayata geçirilirken, Düzce Şehir içi ulaşımında da 14 Haziran’dan itibaren başlayacak.

HABER: Savaş ARI

Editör: OĞUZHAN BAL