Düzce Belediyesi bünyesinde tarımsal faaliyetlerin arttırılması ve teşvik edilmesi amacıyla eski FÜPAŞ arazisi üzerinde kurulan Tarım Akademisi’nde örnek nitelikte bir etkinlik gerçekleştirildi.

12437-kusursuz-elma-toplama-2

Belediyeden yapılan açıklamada, tarımsal faaliyetlerin Düzce’nin verimli topraklarında geliştirilmesi ve geniş alanlara yayılması amacıyla kurulan Tarım Akademisi’nde birçok tarım ürünü yetiştirildiği anımsatılırken, son olarak elma hasadı yapıldığı aktarıldı.

Açıklama şöyle devam etti: “Arazide bulunan elmaların hasadı için Kusursuz Kafe personelleri, farkındalık amacıyla hasada yardım etti. Düzce Belediyesi şirketi BELTUR’un düzenlediği etkinlik kapsamında özel bireylerin de tarımsal faaliyetlere katılımı için teşvik amaçlandı. BELTUR tarafından işletilen sosyal tesislerde kullanılacak mahsulü toplayan özel personeller hasat sırasında eğlenceli anlar yaşadı. “Kusursuz Hasat” olarak adlandırılan örnek organizasyon sayesinde tarımsal faaliyetlerin özel bireyler üzerinde de faydalı etki bıraktığı aktarıldı.”

“HERKES TARIMLA İLGİLENMELİ”

Açıklamada görüşlerine yer verilen özel bireyler, faaliyet hakkında fikirlerini paylaştı. Toprakla ve tarımsal faaliyetlerle meşgul olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Kusursuz Kafe çalışanları, “Tarım alanları burada çok. Her türlü meyve ve sebze yetiştiriliyor. Bu konuda yaptığımız çalışmaları çok seviyoruz. Toprakla uğraşmak çok güzel. Herkes tarımla ilgilenmeli. Buraya elma toplamaya geldik, çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.