31 Mart 2023 yerel seçimlerine ilişkin süreç işlemeye devam ederken, Gençlik ve Spor eski Bakanı ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, bir dizi temaslarda bulunmak Düzce’ye geldi. Düzce Otoban Gişelerinde partililer tarafından karşılanan Kılıç, ardından kahvaltı programı için Düzce Mutfak Sanatları Merkezi’ne (MSM) geçti.

IMG_0418

Kahvaltı programının ardından açıklamalarda bulunan Kılıç, Yeniden Refah Partisi’nde 31 Mart Yerel Seçimlerine ilişkin aday adaylığı müracaatlarının başladığını söyledi.  

“Yeniden Refah Partisi seçimlere kendi adayları ile gidecek”

Yerel seçimlere kendi logo ve bayrakları ile gireceklerinin altını çizen Kılıç, “Düzce'de yerel seçim çalışmalarına yönelik startımızın verildiği bir program olarak gerçekleşecektir. Düzce'de Türkiye'nin diğer illerinde olduğu gibi hem il belediyesi olarak, hem de ilçelerimizde Yeniden Refah Partisi kendi adaylarıyla seçime katılacaktır. Belediye meclisi üyeliklerinde Yeniden Refah Partisi kendi logosu ve adaylarıyla, İl Genel Meclisi Üyeliği seçimlerinde de yine Yeniden Refah Partisi logosu ve adaylarıyla seçim yarışına katılacağız” diye konuştu.  

“Düzcemiz’i efsanevi hizmetleriyle bilinen Milli Görüş Belediyeciliği buluşturacağız”

IMG_0426

“Düzcemiz’i efsanevi hizmetleriyle bilinen Milli Görüş Belediyeciliği ile buluşturmak istiyoruz” diyen Kılıç, “Türkiye genelinde ve Düzce'de hedeflerimiz var. Biz Türkiye'nin en genç aday listelerini siyasetimize kazandırma hedefiyle bu yola çıktık. Bu doğrultuda da otuz yaşına kadar kadın ve erkeklerde tüm kategori adaylık başvurularını ücretsiz olacak şekilde belirledik. Genç kardeşlerimizden diplomalarını alıp gelerek Yeniden Refah Partisi İl Genel Meclisi, belediye meclisi ve belediye başkanlığı adaylığı başvurularında bulunmalarını istiyoruz.  Bildiğiniz gibi Türkiye'de seçilme yaşı da seçme yaşı gibi on sekiz. Dolayısıyla on sekiz yaşının üzerindeki tüm genç kardeşlerimizi özellikle de üniversite eğitimine devam eden, ya da üniversite diplomasını almış olan hele hem mezun hem iş olan kardeşlerimiz tabii ki daha da öncelikli hepsinin adaylık başvurularını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“Yerel seçimlerde büyük sürpriz yapacağız”

Yeniden Refah Partisi'nin tüm çevreler tarafından sürpriz olarak görüldüğünü ifade eden Kılıç, “Ama bizim tarafımızdan planlı bir şekilde gelmekte olduğu fark edilen başarının altına imzasını atmış olduğunu göreceksiniz. 14 Mayıs 2023 milletvekili seçimlerinde nasıl ki Yeniden Refah Partisi'nin kendi başına girdiği seçimlerden yüzde iki virgül seksen altı oy oranıyla çıkmış olması sandığın sürprizi olarak görüldüyse, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimlerde de Yeniden Refah Partisi'nin yine kendi bayrağıyla ve adaylarıyla geleceği seçimi sonucunda alacağı rakamlar oy oranları ve sayıları Yeniden Refah Partisi'ni yerel seçimin de sürpriz partisi olarak Türkiye'ye kazandıracaktır. Bu doğrultuda Düzce ilimizde de vizyoner projeler ve vizyoner adaylarla seçim yarışına katılacağız Biz tabii ki adaylık başvuru süreçlerinin önünü açıyoruz. Sarıyer sahibi isimlerden adaylık başvurularını yapmalarını Yeniden Refah için çalışmalarını ve Milli Görüş belediyeciliği ile ilimizi ve ilçelerimizi buluşturmalarını bekliyoruz” açıklamalarında bulundu.

“Emeklilerimize acilen seyyanen  zam yapılmalı”

IMG_0431

Konuşmasında emekli maaşlarına da değinen Kılıç, “Emekli maaşları yetersiz. Evet farkındayız. Son iki yılda emekli maaşları bin beş yüz liradan yedi bin beş yüz liraya çıkarıldı. Ama maalesef son iki yılın toplam enflasyonu emekli maaşlarındaki bu artışı aldı götürdü. Emekli maaşlarının bugünkü satın alma gücü iki yıl öncesinin yine gerisine düştü. Özellikle gıda enflasyonu akıl almaz boyutlarda ve tarihin zirve noktasında. Dolayısıyla bugünkü emekli maaşları mutfak enflasyonuna yetişemiyor. Süleyman Demirel'in merhumun ifadesiyle tencerenin deviremeyeceği iktidar yoktur. Eee tencere mutfaksa mutfakta inanılmaz bir gıda enflasyonu var. Emekli maaşını kiraya ayırsan, bir aylık kiraya yetmiyor. Emekli maaşını mutfak harcamalarına ayırsan, bir aylık mutfak harcamalarını karşılamaya yetmiyor. Daha bunun elektriği var, suyu var, doğal gazı var. Diğer insani yaşam ihtiyaçları var. Dolayısıyla 7 bin beş yüz lira emekli maaşıyla geçinmek mümkün değildir. Emekli maaşına yılbaşını beklemeden, Cumhuriyet Bayramı'na da bırakmadan seyyanen artış yapılmalı ve emeklilerimiz insani yaşam için gerekli asgari rakama ulaştırılmalıdır” ifadelerine yer verdi.

 "Türkiye'de herhangi bir sahne, 15 Temmuz darbe girişiminin propagandasına alet edilemez"

Kılıç, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin iptal edilmesine de değinerek, "Antalya (Altın Portakal) Film Festivali, 15 Temmuz'u itibarsızlaştırmaya yönelik bir FETÖ propagandasına sahne kılındı. Devletimizin refleksiyle bu operasyon engellendi ve nihayetinde CHP'li Antalya Büyükşehir Belediyesi, film festivalini durdurma kararı aldı." açıklamalarında bulundu. 

HABER: Savaş ARI

Editör: Savaş Arı