Düzce’de 9 Temmuz tarihinde meydana gelen sel felaketinin ardında bıraktığı hasar ağır olmuştu. Baraj kapaklarının açılmasıyla debisi yükselen Melen Çayı Kenarında bulunan Küçük Sanayi Sitesi’nde iş yerleri sular altında kalırken, esnafların yaralarının sarılması için başlatılan çalışmalar ise devam ediyor.

Yaşanan felaketin ardından, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte vakit kaybetmeden Küçük Sanayi Sitesi’ne giden Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, esnaflarla görüşerek yanlarında olacağı sözünü vermişti.

Bu görüşmelerin ardından, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (Düzce TSO) 4 ve 6. Meslek Komitesi müşterek toplantıda bir araya gelerek selden en büyük hasarı gören Küçük Sanayi Sitesi’nin sorunlarıyla alakalı olarak kapsamlı çalışma yapılması konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

“BİR OKUL ÜZERİNDEN SİYASİ ALGI YAPILMAMALI” “BİR OKUL ÜZERİNDEN SİYASİ ALGI YAPILMAMALI”

Düzenlenen müşterek komite toplantısına Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Başkan Yardımcıları Cemal Aksan ve İbrahim Canpolat, Düzce Demirciler Odası Başkanı Murat Geçici, Düzce TSO 4 ve 6. Meslek Komitesi Üyeleri katıldı.

Toplantıda yaşanan sel felaketi ile bir kez daha gündeme gelen Küçük Sanayi Sitesi’nin altyapı ve genel sorunlarıyla ilgili DSİ, Düzce Belediyesi, SEDAŞ, Özel İdare gibi kurumların alması gereken önlemler ile önümüzdeki süreçte yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçilebilmesi adına acil önlem alınması gereken konular masaya yatırıldı.  

Ağustos ayı içinde, Düzce TSO ev sahipliğinde, Küçük Sanayi Sitesi esnaflarının toplu şekilde yer alacakları, ilgili kamu kurumlarının da davet edileceği Küçük Sanayi Sitesi İstişare Toplantısı yapılmasına karar verilirken, toplantıya kadar olan sürede de sorunların detaylı şekilde araştırılmasına, gündemin bu araştırmalar sonucunda oluşturulmasına karar verildi.

Toplantıyla ilgili konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Aksan, “Yönetim Kurulu Başkanı’mızla birlikte hemen her yağmurda sorun yaşayan ve oradaki üyelerimize maddi zarar yaşatan Küçük Sanayi Sitesinin sorunları için kapsamlı bir çalışma yapma niyetindeyiz. Gerek kamu kurumlarımız gerekse oradaki üyelerimiz ile hızlıca koordine olarak sorunlarımızı tespit edip, ilgili kamu kurumları ile gerekli yazışmaları yapacağız.” ifadelerini kullandı.