Düzce ve Akçakoca ilçesinde özellikle eğitime verdiği destekle tüm halkın takdirini toplayan hayır sever iş insanı Burhan Özdemir’in inşa ettirdiği ve babasının adını taşıyan Orhan Özdemir Fen Lisesi’nde Türkiye’de ilk defa yeni bir eğitim programı uygulanacak.

A41F8Ec1 0572 4814 83Ce E56Aba6F1221

Karşılıklı imzalare atıldı

Sanal Gerçeklik ile Eğitim modeli için, Orhan Özdemir Fen Lisesi’ne laboratuvar kazandırılması ile ilgili protokol Hayırsever İş İnsanı Burhan Özdemir ve Milli Eğitim Bakanlığı Genel Müdürü tarafından imzalandı.

“DÜZCE’DE EĞİTİM YATIRIMI ARTARAK DEVAM EDECEK” “DÜZCE’DE EĞİTİM YATIRIMI ARTARAK DEVAM EDECEK”

Türkiye'de İlk Pilot Okul Olacak

Cats-34

Söz konusu çalışmanın tüm masraflarını Bakanlık adına karşılayacak olan Burhan Özdemirin girişimleri sonucunda Bakanlık Türkiye geneli ilk Pilot Okul olarak Akçakoca Orhan Özdemir Fen Lisesini belirledi.

Sanal Eğitim Laboratuvarı Kurulacak

Gelişmiş bilgisayarlar, VR gözlükleri ve yazılım desteği ile Fen Bilimleri / Matematik alanlarında, öğrencileri destekleyecek bu çalışma için Okul Kampüsü içerisinde ayrı bir Sanal Eğitim Laboratuvarı kurulacak.

E00E06A8 Cbd9 4472 A5Cb 653611B9F860

Normal okul laboratuvarlarında test/deney imkanı olmayan önemli konular üzerine geliştirilecek yazılımlar sayesinde öğrenciler VR gözlükleriyle 3 boyutlu sanal ortamda söz konusu konuları öğrenme imkanı bulacaklar.

İlk etapta Astro-fizik, doğal enerji kaynakları, insan vücudu gibi konular üzerinde çalışma yürütülecek olan pilot uygulama, başarıya ulaşması halinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye’de ki tüm Fen Liselerinde uygulamaya alınacak.

Ek Binanın yapımını Burhan Özdemir Üstlandi

Akçakoca Orhan Özdemir Fen Lisesinde 400 kişilik Konferans Binası, Yeni Nesil Kütüphane ve Kapalı Spor Salonu yapımına devam eden Özdemir Sanal Gerçeklik Laboratuvarı için ek bir bina daha yapacak.

HABER: Savaş ARI