Önceki dönem Düzce TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli’nin ortaya çıkarttığı kuruma ait şirketin zarara uğratılması olayında yeni gelişme yaşandı. Konuyu araştıran Bağımsız Denetim Kurulu tarafından hazırlanan raporda ‘TSO Şirketi zarara uğratılmıştır’ denildi. Bunun üzerine harekete geçen TSO’nun mevcut yönetimi, Eski Başkan Tuncay Şahin’in de aralarında bulunduğu Bilal Türkan ve Şirket Yöneticisi Bülent Sivrikaya’yı disipline sevk etti. 3 isim hakkında ise savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi. Disiplin Kurulunun alacağı karara göre ise TSO Meclis Üyesi Tuncay Şahin’in meclis üyeliği düşebilir…

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası iştiraki olan şirketin zarara uğratılması ile ilgili önceki dönem Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Meclis Başkanı Ahmet Dertli usulsüzlük iddiasını gündeme taşımıştı. TSO seçimlerinin hemen ardından göreve gelen yeni yönetim, bu iddiaların araştırılması için bünyesinde Mali Müşavirlerinde bulunduğu bağımsız bir denetçi kuruluşu ile anlaşma yaptı.

Bağımsız denetçi kuruluşu tarafından şirket hesaplarında yapılan incelemelilerinin ardından hazırlanan raporda TSO’nun iştiraki olan şirketin hesaplarından usule aykırı para transferleri yapıldığı, yine şirketin banka ve kredi kartlarından yüksek meblağlarda paralar çekildiği yer aldı.  Rapor da en dikkat çeken konuların başında ise şirketin kredi kartından Ankara’da Özel Bir Hastanede hizmet karşılığında para çekildiği, yine giyim mağazalarından yüksek meblağlarda alışverişler yapıldığı ve şirket hesabından Teknopel firmasının hesabına 2 milyona yakın para transferi yapıldığı geldi. Söz konusu firmanın bu parayı 3 yıl boyunca kullandığı ve faizsiz bir şekilde anaparayı geri gönderdiği de raporda yer aldı.

 3 İsim disipline sevk edildi…

Denetim Raporunda tespit edilen usulsüzlük ile ilgili Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, harekete geçerek, önceki dönem TSO Başkanı, şimdiki dönem TSO Meclis Üyesi Tuncay Şahin’in de aralarında bulunduğu, önceki dönem Meclis Üyesi Bilal Türkan ve şirketin eski yöneticisi Bülent Sivrikaya’yı disipline sevk etti.

3 isim hakkında suç duyurusunda bulunacaklar

Yine TSO İştiraki şirketin şimdiki yöneticileri Ercan Coşkun ve Recep Ali Gelinoğlu’nun  Denetim Raporunda tespit edilen usulsüzlükle ilgili Düzce Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Öte yandan disiplin kurulunun alacağı karara göre, Meclis Üyesi Tuncay Şahin’in meclis üyeliğinin düşmesi bekleniyor.

HABER: Savaş ARI

Editör: Savaş Arı