BELEDİYE ÇÖP BİLE TOPLAMAZ OLDU

Yaz sezonunda binlerce turist ağırlayan Akçakoca'yı pırıl pırıl yapması gereken Akçakoca Belediyesi, değil temizlik yapmak, sorumluluğundaki alanlarda çöpleri bile toplamaz oldu. Akçakoca'nın ana merkezinde üstün körü yapılan sahil temizliği ve çöp toplama hizmeti, sahilin uzak kesiminde mumla aranır hale geldi.

YAZ SEZONUNDA OLACAK İŞ Mİ?

Deniz turizminde hareketlilik yaşanan şu günlerde, kente gelen birçok turist, kalabalık yerlerden uzak denize girmek istediğinde plajlardaki kirlilik ve konteynerlerden etrafa saçılan çöplerle yüzleşiyor. Ekonomik canlılık için turist sayısının artmasının istendiği bir dönemde Ege ve Akdeniz'deki pahalılıktan kaçanlar soluğu hazır Akçakoca'da almışken, özen gösterilmesi gereken temizliğin gelişigüzel yapılması tepki topluyor. Sahilin kent merkezi kesiminde plaj, banyo ve tuvaletler bakımsızlığa terk edilirken, uzak kesimlerde ise temizlik adına yaprak kıpırdamıyor.

HALK SAĞLIĞI GÖZ ARDI EDİLDİ

Çöplerin bu sıcak yaz günlerinde uzun süre toplanmaması yüzünden halk sağlığı riske atılırken, bu duruma daha fazla dayanamayan yöre halkı, birçok kez kapısını çaldığı Başkan Okan Yanmaz'dan hizmet göremeyince çareyi Düzce İl Özel İdaresinden yardım istemekte buldu.

ÖZEL İDARE FARKI: VATANDAŞIN TALEBİ GERİ ÇEVRİLMEDİ

Mücavir alan dışında kalan yerlere hizmet götüren özel idarenin yetkilileri, muhtarlar başta olmak üzere vatandaştan gelen talebi geri çevirmedi. Kısa sürede çöplerin toplanmadığı bölgelerdeki atık yığınları özel idare ekiplerince toplanırken aynı zamanda sahillerin de temizliği yine özel idare eliyle yapıldı. Bu sıcak yaz günlerinde kirlilik yüzünden sahili kullanamaz hale gelen bölge halkı, isteklerini geri çevirmeyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen, İGM Başkanı Fazlı Koç ile Milletvekili Ercan Öztürk'e teşekkür etti.

“RABBİM,HAYIRLI HİZMETLER YAPMAYI NASİP ETSİN” “RABBİM,HAYIRLI HİZMETLER YAPMAYI NASİP ETSİN”

PARLAYAN KENT NE HALE GELDİ?

Öte yandan son etkili yağışlarda temizlik için Düzce Belediyesi'nden çöp toplama aracı istediği bilinen Başkan Okan Yanmaz, diğer belediyeler araç filosunu genişletirken mali krize sürüklediği Akçakoca Belediyesi'ni asli görevlerini bile yerine getiremez duruma düşürdü. 4 yıl öncesine kadar Batı Karadeniz'in parlayan kenti Akçakoca'nın yıldızını giderek söndüren Başkan Yanmaz yönetimi, ilçe sakinlerini adeta hizmetsizlikle cezalandırıyor.