Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, daha önce kiralaması yapılan Korugöl Tabiat Parkı’nın, Milli Parklar Genel Müdürlüğüyle yapılan görüşmeler sonrasında 32 hektar alanı kapsayan turistik tesis projesinin yapımı için ilgili taraflar arasında imzalar atıldı.

KORUGÖL (1)

İLK ETAP PROJEDE GÜNÜBİRLİK AKTİVİTE ALANLARI YER ALACAK

Düzce’de turizmin birçok noktada canlanması ile başlayan yatırım atağı Korugöl Tabiat Parkı ile devam ediyor. TÜRSAB’ın yatırım yapacağı, 2023 yılının sonuna kadar yapımının tamamlanması planlanan, 32 hektar alanda onaylanan proje kapsamında mesire alanı, 200 metrekare büyüklükte kır lokantası, 25 adet kameriye, 20 adet mangal ünitesi, 55 adet piknik masası, giriş kapısı (tak), WC, mescit, temiz su çeşmeleri, yürüyüş parkurları, otopark ve 2 adet çocuk oyun alanı inşa edilmesi planlanıyor.

KONAKLAMA ALANLARI 2024’TE İNŞA EDİLECEK

TÜRSAB ve Düzce Belediyesi iş birliği ile bölgede yürütülecek yatırım çalışmaları 2024 yılında yapılması planlanan 2. etap ile devam edecek. Detayları hazırlık aşamasında olan proje onay aşamasından sonra uygulama kısmına geçecek. Proje detaylarında ortama uygun konaklama alanları (bungalov, ahşap yapılar vb.) restoran, idari bina ve yine çocuk oyun alanları ile araç otoparkı yer alması planlanıyor.