MHP'den ihraç edildikten sonra bağımsız olarak yoluna devam eden ve yerel seçimler öncesinde Yeniden Refah Partisi saflarına geçen Kaynaşlı eski Belediye Başkanı Birol Şahin, 31 Mart'ta sandıkta büyük hüsran uğramıştı. Geçmişte Kaynaşlı Belediye başkanlığı yapan ve MHP'den aday gösterilerek tekrar halkın desteğini alan Efdal Altundal, bugün görevi olaylı bir şekilde devraldı.

Birol 1

MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, il ve ilçe teşkilat mensuplarının hazır bulunduğu tören öncesi makam koltuğunda uzun bir konuşma yapan eski Başkan Şahin, zamanında Altundal'ın göz yumduğunu ima ettiği alkollü mekanların kendi döneminde kapatıldığını belirterek, bu konuda hassasiyet istedi.

Birol 2

Ardından sözü ihracına getiren Şahin, kadın milli voleybol takımı ile ilgili paylaşımını İslam ve Kur'an düşmanlarının MHP Genel Merkezi'ne şikayet ettiğini üstüne basa basa birkaç kez tekrarladı. Bunun üzerine Şahin'in MHP'lileri hedef alan ağır söylemlerine Milletvekili Akgül tepki gösterince Şahin beklenmedik şekilde el hareketleri ve bağıran bir üslupla vekili tersledi.

BAKAN TUNÇ VE YILMAZ'IN DÜZCE PROGRAMI BELLİ OLDU BAKAN TUNÇ VE YILMAZ'IN DÜZCE PROGRAMI BELLİ OLDU

Birol 3

Akgül de ses tonunu yükselterek karşılık verdi ve ortam bir anda karıştı. Öfkeden gözü dönen eski Başkan Şahin bağırmakla yetinmeyip masada bulunan nezaket çiçeğini MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül'ün üzerine fırlattı. Odadaki MHP'liler Şahin'in bu anlamsız öfkesine ve nezaketsiz tavrına sessiz kalmadı. Adeta vekilin üzerine saldırmaya kalkan Şahin, araya girenler tarafından uzaklaştırıldı. Kısa sürede sosyal medyada yayılan kavga anları, Düzce'nin adının bir kez daha Türkiye'de olumsuz bir haberle gündem olmasına yol açtı.

Birol 5