295819503_5315978805145000_3138078626340644588_n - Kopya

Düzce Valisi Selçuk Aslan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Aslan mesajında, “Cumhuriyet; her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Milletimizin özünde var olan bağımsızlık ve hürriyet aşkının, birlik ve beraberliğin, muasır medeniyetler seviyesine erişmiş, güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir.” sözlerini kullanarak şu ifadelere yer verdi:

“Bugün, millet olarak istikbal ve istiklalimiz için verdiğimiz büyük mücadelenin ve şanlı tarihimizin en önemli eseri olan Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 100. yıldönümü. Ne mutlu bizlere, geçmiş ve gelecek nesillerimize. Türkiye Cumhuriyeti; asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil Türk Milleti’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde şahlanarak küllerinden yeniden doğuşunun nişanesidir. Milletimizin kahraman ve korkusuz neferleri, 29 Ekim 1923'te yeniden tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir.

İstiklaline ve istikbaline kastedenlere karşı, esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen Türk Milleti, cesaret ve kahramanlıklarıyla tarih yazarak Kurtuluş Savaşı’nı kazanmış ve ardından 29 Ekim 1923’te :“Egemenlik Kayıtsız, Şartsız Milletindir” şiarıyla,  Cumhuriyeti ilan etmiştir. Cumhuriyet; her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Milletimizin özünde var olan bağımsızlık ve hürriyet aşkının, birlik ve beraberliğin, muasır medeniyetler seviyesine erişmiş, güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir.

Türk Milletinin Cumhuriyet’imizi sonsuza kadar yaşatma azmi ve sarsılmaz iradesi tüm zorlukları aşmamızda bizlere rehber olacaktır. Cumhuriyet’imizin 100. yılını kutlamanın gururunu ve onurunu yaşadığımız bu özel günlerde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde Türkiye Yüzyılı vizyonuyla yeni bir asrı karşılarken milletimiz; din, dil, ırk, mezhep ve meşrep ayrılığı gözetmeksizin bir araya gelerek, birlik ve beraberliğimizin simgesi olan Cumhuriyet’imizin gücünü, bir kez daha tüm dünyaya ilan etmiştir. Aziz Milletimiz, 15 Temmuz hain darbe girişiminde, hainlere karşı durarak tıpkı Kurtuluş Savaşı’ndaki gibi; iradesini tahakküm altına almaya çalışan, içeride ve dışarıda birliğimizi, beraberliğimizi, bağımsızlığımızı tehdit eden şer güçlere karşı olağanüstü bir cesaret, kahramanlık ve vatanseverlikle her türlü tehdidi bertaraf edeceğini, bağımsızlığından ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğini ve bu topraklarda ilelebet var olacağını tüm dünyaya bir kez daha ispat etmiştir.

“İSTİSNASIZ HER İNSANIN, HAKLARININ KORUNDUĞU BİR DÜNYA DÜZENİ UMUDUYLA” “İSTİSNASIZ HER İNSANIN, HAKLARININ KORUNDUĞU BİR DÜNYA DÜZENİ UMUDUYLA”

Ülkemizin yer aldığı jeopolitik konum, dünya üzerinde son zamanlarda yaşanan siyasi gelişmeler, birliğimizin, beraberliğimizin, dayanışmamızın ve kardeşlik ruhunun önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Şartlar ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti, aziz milletimizden aldığı güç ile müreffeh yarınlara yürümeye azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türk Milletinin yeniden dirilişinin simgesi olan Cumhuriyet’imizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı’mızın tüm kahramanları başta olmak üzere, ebediyete irtihal eden şehit ve gazilerimize yüce Allah’tan rahmet, hayatta olan şehit yakınları ve gazilerimize de sağlık ve esenlikler diliyorum. 

Büyük bir coşku ve heyecanla idrak ettiğimiz Cumhuriyetimizin 100. yılında, aziz milletimizin ve tüm Düzceli hemşehrilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, ilimiz genelinde gerçekleştireceğimiz Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlama etkinliklerimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum.”