Düzce Valiliği Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıl Dönümü Şehitleri Anma Günü Programı düzenlendi. Programda şehitlik anıtına Düzce Valiliği, Düzce Belediye Başkanlığı, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şubesi Başkanlığı tarafından çelenk bırakıldı.

Türk Ulusunun, büyük destan yazdığı Çanakkale zaferinin üzerinden 109 yıl geçti. Türk milletinin büyük fedakarlıkla, ittifak ülkelerine karşı kazandığı bu zafer, hala Türk halkının hafızalarında tazeliğini koruyor.

Whatsapp Image 2024 03 18 At 11.23.27 (1)

KAĞIT YÜKLÜ TIRIN DORSESİ ÇIKTI KAĞIT YÜKLÜ TIRIN DORSESİ ÇIKTI

Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümü nedeniyle Düzce Valiliği tarafından Düzce Şehitliği’nde düzenlenen törene, Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Düzce İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç, Düzce Üniversitesi Rektörü Nedim Sözbir, siyasiler ve vatandaşlar katıldı.

Program Düzce Valiliği, Düzce Belediye Başkanlığı ile Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şubesi Başkanlığı’nın çelenklerini şehitlik anıtına bırakılmasıyla başladı. Ardından şehitler için saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu.

Whatsapp Image 2024 03 18 At 11.21.54

Törende konuşan Düzce İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli bir subay, Çanakkale Zaferi ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

“Bugün burada Aziz şehitlerimizi anmak ve Türkiye Cumhuriyetinin onların şehadetiyle perçinleşen ölümsüzlüğünü bir kez daha bütün dünyaya duyurmak için toplandık. Unvan ve rütbelerin en yücesi olan şehadet mertebesine yükselerek bizlere sonsuza kadar yaşayacak özgür ve bağımsız bir vatan armağan eden aziz şehitlerimizi 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle rahmet şükran ve saygıyla anıyorum.”

Whatsapp Image 2024 03 18 At 11.21.52 (1)

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şubesi Başkanı Abdullah Markuş konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında Markuş, “Bugün Türk tarihinin en şanlı zaferlerinden biri olan Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıl dönümünü ve şehitlerini anma günüdür. 3 kıtayı Türk yurdu haline getirenlerin Türklük uğruna bedenlerini mübarek toprağa koydukları gündür. Çanakkale’de sergilenen kahramanlık sadece askeri bir başarı değil aynı zamanda bir milletin, beraberlik ruhunun en zorlu anlarında ne kadar güçlü olduğunu gösteren bir örnektir.”

Whatsapp Image 2024 03 18 At 11.23.14

Düzce Valisi Selçuk Aslan’ın Şehitlik Defteri’ni imzalamasının ardından Kuran-ı Kerim okunarak Düzce Müftüsü Osman Aydın tarafından dua edildi. Programın sonunda Şehit Kabirleri ziyaret edilerek Vali ve protokol tarafından kabirlere çiçek bırakıldı.