Düzce Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, 2001 yılında düzenlenmeye başlanan ve bu yıl Düzce Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen “11. Uluslararası Meslek Yüksekokulları Sempozyumu” (UMYOS) üç gün sürdü. Ufuk açıcı birçok bilimsel oturuma sahne olan sempozyumda, mesleki eğitimdeki temel yaklaşımlardan uygulamalı eğitime, iş yeri eğitimi ve staj uygulamalarından yeni eğitim-öğretim modellerine, teknolojinin yeri ve öneminden mesleki eğitimin geleceğine kadar birçok konu başlığında, alanında uzman akademisyenler ve araştırmacılar tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

7-17

Mesleki ve teknik eğitim alanında gerçekleştirilen en köklü organizasyonlardan biri

Mesleki ve teknik eğitim alanında gerçekleştirilen ve en köklü organizasyonlardan biri olan UMYOS’ta; günümüzde önemi daha çok artan mesleki ve teknik eğitim, nitelikli bireylerin yetiştirilmesi, sektörlerin ihtiyaç duyduğu iş gücü ihtiyacının karşılanması, üretim ve hizmet standartlarının artırılması gibi önemli kavramlar ele alındı.

4-78

Mesleki eğitimle ilgili yeni yaklaşımlar ortaya kondu

İL MÜDÜRÜ AYDIN: HER ZAMAN DESTEĞE HAZIRIZ İL MÜDÜRÜ AYDIN: HER ZAMAN DESTEĞE HAZIRIZ

Mesleki eğitimle ilgili yeni yaklaşımların ortaya konulduğu sempozyumda, meslek yüksekokulu öğrencilerinin eğitim müfredatları için yeni öneriler paylaşıldı, staj, iş yeri eğitimi, kısmi zamanlı çalışma gibi iş modelleri analiz edildi, mesleki eğitimin teşvik edilmesine yönelik çalışmalar değerlendirildi.

2-147

Güncel gelişmeler, var olan problemler ve çözüm önerileri mayaya yatırıldı

11. Uluslararası Meslek Yüksekokulları Sempozyumu’nda güncel gelişmeler, var olan problemler, bu problemlere yönelik çözüm önerileri masaya yatırılarak farklı bakış açıları geliştirildi.